Dojatý Kahun o německé pohádce: Jsem nejšťastnější na světě, budou i slzy

Foto: iihf.com

23. února 16:47

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Ester Ledecká šokovala lyžařský svět na olympiádě svým vítězstvím v superobřím slalomu. V hokeji zažívají podobný příběh němečtí hokejisté. Když ve čtvrtfinále porazili Švédy, byla to senzace. Vždyť Němci postoupili do semifinále olympijského turnaje po 42 letech. Teď píší další kapitolu své zázračné pohádky. V souboji o postup do finále vyřídili favorita z Kanady a je jasné, že se jim na krcích bude houpat medaile. Bude nakonec zlatá?

Plekanec Chance liga

V našem nedávném rozhovoru vykládal: „Když jsem se narodil a začal s hokejem, chtěl jsem se dostat na olympiádu a hrát NHL. To byly moje největší cíle a sny.“

Sen zahrát si na olympiádě si Dominik Kahun splnil. Teď má jistou medaili. Co je pak tohle? Zázrak? „Já nevím. Jsem asi nejšťastnější člověk na světě. Ani nemám sílu se radovat. Chci jít co nejdřív do kabiny, vzít mobil a zavolat rodičům. Budou i slzy,“ přiznává.

Uvědomuje si, čeho se svými německými spoluhráči dosáhli? „Teď to fakt ještě nevím. Byl to pro mě pouze další zápas. Přijde to asi v sobotu. Stejně jako se Švédskem. Ten večer jsem si myslel, že se hraje jen další utkání, ale pak to přišlo. V noci na pátek jsem nemohl spát. Myslel jsem na tenhle zápas. Tak strašně moc jsem chtěl medaili,“ prozrazuje mladý dravec.

„Jsem asi nejšťastnější člověk na světě. Ani nemám sílu se radovat. Chci jít co nejdřív do kabiny, vzít mobil a zavolat rodičům. Budou i slzy.“

Dočkal se. Němci budou proti ruským hokejistům bojovat o zlato. „Hrajeme finále na olympiádě. Když prohrajeme, máme stříbro,“ usmívá se od ucha k uchu. Je jasné, že pro Němce nemůže nedělní finále skončit špatně. „Už jsme si z toho dělali srandu. I kdybychom měli prohrát 0:12, budeme pak asi házet helmy,“ chechtá se dvaadvacetiletý útočník.

Německý národní tým rozjel zápas s kanadským favoritem úžasně. V úvodu druhé třetiny vedl 2:0, a když Mauer efektně mezi nohama nasměroval puk do kanadské klece potřetí, zdálo se, že Kanaďané jsou na odpis.

Foto: iihf.com

Pak snížil Brulé, ale v přesilovce vrátil Němcům tříbrankový náskok Hager. Javorové listy nic nezabalily, v polovině třetí části jim po trefách Robinsona a Roye scházel poslední krůček k vyrovnání. Kanadský nápor se stupňoval, ale německý hokejový trpaslík, který se před čtyřmi lety ani nekvalifikoval na olympijský turnaj v Soči, odolal.

„Bylo to fakt strašné. Nejhorší zápas na nervy, který jsem kdy zažil. Když dali gól na 4:3, poslední čtyři minuty byly šílené. Když jsem byl malý, pamatuju si na rok 2010, jak hrálo Česko s Ruskem. Jágr seděl na střídačce a nekoukal se. Tohle byl teď celý náš tým. Jen jsme tam seděli a nekoukali se na hodiny,“ popisuje atmosféru na německé střídačce.

„Už jsme si z toho dělali srandu. I kdybychom měli prohrát 0:12, budeme pak asi házet helmy.“

Dominik Kahun, který pochází z Plané u Mariánských Lázní, nezapomíná ani na svůj český původ. V sobotu bude držet mužstvu trenéra Jandače palce. „Strašně to přeju Dominiku Kubalíkovi, Jiřímu Sekáčovi i všem Čechům! Ať porazí Kanadu a mají bronz,“ posílá upřímný pozdrav do české kabiny.

Nikdo nečekal, že by podceňovaný evropský výběr mohl dojít tak daleko. Čtvrtfinále vypadalo jako maximální strop. Teď Němci budou mít medaili. Lake Placid? Nagano? Ne. Německý tým prožívá svůj Pchjongčchang.

Bude zlatý, nebo stříbrný?

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz