Dohodnuto: rekordman Jiří Říha posílil Kladno

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Jiří Říha odehrál za Rytíře jedno přípravné utkání, o jeho příchodu z Mladé Boleslavi do Kladna se ale dál jednalo. Teď už je jasno: produktivní obránce Říha v následující sezoně skutečně pomůže Kladnu.

Nový fanshop

„Má výborné ofenzivní schopnosti. Právě takový typ obránce nám zatím chyběl. Chceme ho hodně využívat v přesilových hrách," řekl pro rytirikladno.cz trenér David Čermák.

Mladá Boleslav na svých stránkách napsala: „Obránci Jiří Říha a František Hrdinka budou kvůli většímu zápasovému vytížení dlouhodoběji působit v první lize. Pětadvacetiletý Říha míří do Kladna, Hrdinka bude oblékat dres pražské Slavie. Oba beky si Bruslaři v případě potřeby mohou kdykoliv stáhnout zpět."

Říha se do povědomí fanoušků zapsal zejména v sezoně 2016/2017, kdy pomohl fenomenálními výkony Jihlavě k postupu do Tipsport extraligy. Tehdy dal v základní části 20 gólů a celkově získal 44 bodů, čímž stanovil dosud platné rekordy obránců ve druhé nejvyšší soutěži.

Na druhé místo historických tabulek mimochodem odsunul svého nového spoluhráče Brendona Nashe. Kanadský bek získal  v ročníku 2015/2016 hned 43 kanadských bodů. 

Po úspěchu s Duklou zamířil Říha do Mladé Boleslavi – za Bruslařský klub loni odehrál 45 utkání (1+5). 

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek, David Stahl.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, Linus Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Jiří Říha, Brendon Nash.

Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Petr Vampola, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund, Jakub Hajný.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz