Dobří holubi se vracejí, Šumperk znovu povede Martin Janeček

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Draci mají jasno. Novým – nebo lépe řečeno staronovým – trenérem šumperských hokejistů se stává Martin Janeček, který se do klubu vrací po necelém roce stráveném v Porubě.

Aplikace Tipsport extraligy

„Pan Velčovský byl pohotový a během uplynulého týdne se se mnou spojil. Navrhl mi možnost spolupráce a dal mi nabídku. Oběma nám dávala smysl a domluvili jsme se na trénování pro příští sezonu," popisuje Janeček.

Spokojeností z nově navázané spolupráce hýří také majitel klubu Vladimír Velčovský.

Klub bude v příští sezoně čelit zásadní zkoušce, a to setrvání v Chance lize. K tomu potřebuje erudovaného hlavního trenéra, který má zkušenosti, rád čelí výzvám a má všechny předpoklady je naplnit," vykládá boss Draků na klubovém webu

A pokračuje: „Jeho obrovskou výhodou je znalost místního prostředí, je nesmírně pracovitý, známé jsou jeho analytické a komunikační schopnosti jak v klubu, tak i mimo něj. Martin Janeček je populární a oblíbený u široké hokejové veřejnosti v Šumperku a já mu chci popřát mnoho radosti z práce. Pevně věřím v naplnění cílů, které jsem mu dal."

„Klubu i mně dávala nabídku smysl."

Z Dračí perspektivy je to velký návrat, ve který řada fanoušků doufala. Jak by taky ne: Martin Janeček má v Šumperku vysoký kredit, ostatně byl to on, kdo klub dovedl do Chance ligy. A to se nezapomíná.

Jenže sotva doběhly postupové oslavy, přišlo překvapivé sbohem. Trenér, v jehož životopisu nalezneme štaci na Spartě či v Opavě, kývl na nabídku Poruby.

Zlákaly ho postupové ambice a možnost pracovat se špičkovými hráči ve špičkovém zázemí.

Po harmonickém začátku nového manželství však nastala krize. Výsledek? Nečekaný, ale o to rychlejší rozvod. Truchlení nad nevydařeným vztahem ovšem rozhodně nečekejte.

„Pan Velčovský byl pohotový a během uplynulého týdne se se mnou spojil."

S nabídkou obnovit úspěšné soužití totiž záhy přispěchala exmanželka, tedy vlastně Šumperk...

Draci mají po letošní zpackané sezoně co napravovat, a tak se klubový boss Velčovský pustil do rázné restrukturalizace. Hned po konci posledního zápasu aktuální sezony odvolal dosavadního lodivoda Martina Sobotku, na jehož místo dosadil už zmíněného Martina Janečka.

Cíl? Znovu z Draků vytvořit respektovanou značku na tuzemské hokejové mapě.

„Jeho obrovskou výhodou je znalost místního prostředí a je nesmírně pracovitý."

To ale nebude jen tak. V Šumperku jsou si dobře vědomi, že bez radikálního řezu do letošního neúspěšného kádru se neobejdou, což na klubovém webu potvrdit sám Velčovský. Právě na něm bude. aby v létě sehnal dostatečné prostředky a přivedl tolik potřebnou kvalitu.

Bez ní se totiž neobejde žádný trenér...

Foto: hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz