Dobiáš jel 7 nájezdů! Trenér mi věří, ale umělec nejsem, culí se

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Duel mezi juniory Zlína a Třince měl nevídané vyústění, o vítězi totiž muselo rozhodnout šestnáct sérií nájezdů. Nejčastějším exekutorem byl Vojtěch Dobiáš, který se rozjel na brankáře celkem sedmkrát, a přesto se mu nepovedlo rozhodnout. I tak brali Ševci bod navíc.

HokejkaTV

Dvaatřicet nájezdů je opravdu porce. Jak dlouhé se vám to zdálo na ledě?
Abych pravdu řekl, bylo to poprvé, co jsem něco podobného zažil. Zdálo se mi, že byli všichni nervózní. Chtěli jsme nájezdy rychle dotáhnout do vítězného konce, ale povedlo se to až v šestnácté sérii. Nějak extra dlouhé mi to ale nepřišlo.

Vy jste jel celkem sedmkrát. Čím si to vysvětlujete?
Je to hodně, ale pochopil jsem to tak, že do mě trenér vkládá důvěru. Říkal jsem mu, že si věřím, takže mě tam potom dával pořád. Povzbuzoval mě, abych rozhodnul, takže mi opravdu věří. To bylo hodně příjemné. Bohužel se mi to nepodařilo, ale naštěstí to zvládl spoluhráč, za což jsem rád.

Proměnil jste tři pokusy ze sedmi. Jste spokojený se svou úspěšností?
Myslím, že to bylo dobré. Nikdy v životě jsem jich tolik nejel. První tři jsem dal, ale pak už gólman asi věděl, co budu dělat, protože jsem to nechtěl měnit. Druhá věc byla kvalita ledu, už to nešlo.

„Umělec na nájezdy nejsem, snažím se nic nevymýšlet a střílet. Nejradši střílím z pravé strany nad ruku do víka.“

Jste přeborník na nájezdy, když jste jel velkou část z nich?
Umělec na nájezdy nejsem, snažím se nic nevymýšlet a střílet. Nejradši najíždím z pravé strany a střílím brankáři nad ruku do víka. To je věc, kterou dělám vždycky při prvním nájezdu. Zatím to vychází, uvidíme, jak to půjde dál.

Pochválil byste se za nějaký pokus?
Druhý nájezd se mi povedl. Gólman si myslel, že budu střílet, ale já jsem mu to šikovně poslal mezi betony.

A co se vám naopak nepovedlo?
Poslední nájezd, co jsem jel, jsem mohl rozhodnout. Gólmana jsem vykoupal, ale už se mi potom nepovedlo zvednout puk. To jsem byl na sebe trochu naštvaný. Asi jsem už moc chtěl rozhodnout, sám v sobě jsem se radoval, ale nevyšlo to.

„Gólmana jsem vykoupal, ale nezvedl jsem puk. Chtěl jsem moc rozhodnout, sám v sobě jsem se radoval, ale nevyšlo to.“

Řešili jsme zatím pouze nájezdy, ale co zápas? Jaký byl?
První třetina se nám vůbec nepovedla. Měli jsme strašně moc zbytečných vyloučení. Trenéři nám říkali, že musíme hru zjednodušit už z obranného pásma. My jsme si potom řekli ještě něco v kabině se spoluhráči, jak to budeme hrát. Začalo to vycházet a šlapat. Mohli jsme Třinec porazit i v základní hrací době.

Hledat motivaci na úřadujícího mistra, přestože se mu příliš nedaří, bylo snadné…
Měli jsme za sebou taky hodně špatnou sérii, potřebovali jsme vyhrát, takže motivace byla v kabině obrovská. Co jsem ve Zlíně, snad vždycky jsme s Třincem vyhráli, takže jsme věděli, co na ně platí. Udělali jsme pro výhru všechno.

Foto: Lukáš Filipec

Z domácího dvojutkání máte pět bodů. S tím jste spokojení?
Je to pozitivní. Jenom je škoda, že jsme Třinec neporazili v základní hrací době, protože jsme byli výrazně lepší. V sobotu jsme s Vítkovicemi odehráli super zápas a rozhodli ve třetí třetině. Zdálo se nám, že Vítkovicím došly síly, protože hrály v pátek. Začali jsme je hodně napadat a létat po ledě. Byli jsme všude, to ně platilo. Nevěděly, co mají dělat, a začaly být nervózní.

Jak vnímáte čtrnácté místo v tabulce?
Nejsme spokojení, ale je začátek sezony. Povedly se nám dva zápasy, takže doufáme, že se od toho odrazíme. Musíme zjednodušit hru, aby obránci puk tolik nepředržovali. Musíme si je rychle dávat a všechno cpát do brány. Pak to bude dobré.

Jak jste zatím spokojený se svými osobními výkony?
Bodově se mi daří, ale nic to pro mě neznamená. Byl bych raději, kdybychom vyhrávali všechny zápasy. Chci, abychom šlapali jako mužstvo.

Jaké máte plány do téhle sezony?
Začínal jsem s juniorkou, kde máme skvělého trenéra, který má hodně zkušeností z A-týmu. Uvidíme, jestli se někam posunu a kam to bude. Chtěl bych hlavně bojovat o nejvyšší příčky, dostat se do A-týmu a udržet se v něm. Uvidíme, jak se budu posouvat dál.

Foto: Lukáš Filipec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz