Do Slovanu bych nešel, řekl před sezonou Réway. Teď se mu upsal

Foto: Vladimír Koláček

9. listopadu 2017, 11:57

Adam Bagar

Návrat na zámořská kluziště mu nevyšel podle představ, slovenský útočník Martin Réway se už po pěti zápasech na farmě vrátil do Evropy. A vcelku rychle si našel nové angažmá. Spekulace se potvrdily, bývalý hráč pražské Sparty se do konce aktuální sezony upsal Slovanu Bratislava.

Plekanec Chance liga

„Do Slovanu bych určitě nešel po tom, co jsem četl nebo slyšel od kluků, jak jim chodí pozdě výplaty. To je hanba!“ řekl před sezonou útočník Martin Réway v rozhovoru pro deník Nový Čas. „Měli by s tím něco dělat, nebo raději vůbec KHL nehrát,“ dodal tehdy.

„Do Slovanu bych určitě nešel po tom, co jsem četl nebo slyšel od kluků, jak jim chodí pozdě výplaty. To je hanba! Měli by s tím něco dělat, nebo raději vůbec KHL nehrát.“

Jenže uplynulo pět měsíců a po neúspěšné zámořské štaci je bývalý juniorský reprezentant rád za laso od účastníka nadnárodní soutěže. Sen o NHL zatím zhasl, ideální to od něj nebylo ani na farmě v Lavalu, kde sehrál pět duelů. Zaznamenal v nich jen dvě nahrávky.

Sám cítil, že se po roční pauze těžko dostává do své pohody. „Prostě věci, které mě celý život zdobily, byly pro mě samozřejmostí a pro které mě hokej bavil, jsou pro mě najednou těžké. I proto si hokej příliš neužívám a mrzí mě to,“ přiznal v rozhovoru pro Pluska.sk.

Slovan mu chce dát šanci na návrat do formy, která ho zdobila

Hokejovou radost touží najít ve Slovanu, se kterým se dohodl na spolupráci do konce sezony. „Je to bezpochyby stále jeden z největších slovenských hokejových talentů za poslední roky,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Slovanu Bratislava Patrik Ziman.

„Udělali jsme vše potřebné pro jeho působení v Bratislavě. Stále mladému a talentovanému hokejistovi chceme dát šanci na návrat do formy, která ho zdobila. Zároveň věříme, že pomůže k lepším výsledkům i samotnému klubu,“ doplnil generální manažer Slovanu.

Odstrčený Smoleňák: Tohle jsem nezažil, přijde mi to úsměvné

Klub naopak nepočítá s Radkem Smoleňákem, kterého zařadil na listinu volných hráčů. Nový trenér Eduard Zankovec nezařadil útočníka na soupisku už v posledních domácích střetnutích a teď s týmem neodletěl ani na trip, údajně se nevešel do prvních dvou útoků.

Smoleňák nemá důvěru kouče, ačkoli vévodil týmové produktivitě. „Tohle jsem nezažil, sami si udělejte obrázek. Já mám na věc vlastní názor, ale přijde mi to úsměvné,“ přiznal pro Šport. Radek Smoleňák v této sezoně KHL nasbíral 21 bodů (5+16) ve 24 zápasech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz