Do příští série musíme vletět daleko víc, nabádá po postupu Nedorost

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Českobudějovický Motor v pátém čtvrtfinále WSM Ligy zvítězil doma nad Havířovem 3:0, když Slezané už počtvrté v sezoně nedokázali skórovat v Budvar aréně, a celkovým poměrem 4:1 si zajistil semifinálovou účast. Rozhodnout sérii nebylo pro Jihočechy jednoduché. Silově hrající hosté hodně kousali, chyběl jim však potřebný klid při zakončení a postupně ztráceli síly.

Plekanec Chance liga

Domácím se vyplatila trpělivost a podržel je gólman Petr Kváča, jenž vychytal letošní sedmou nulu. Litovat mohli jen nevyužitých šancí a slabých přesilovek. „Poslední krok je vždycky těžký,“ vyřkl starou známou pravdu klíčový útočník Václav Nedorost. „Nepovedla se nám první třetina. Byla to veliká křeč, přestože jsme moc chtěli. A nešly nám přesilovky, což se odráželo ve hře. Přesilovky nám nejdou celou sezonu. Musíme hledat jiné varianty,“ zapřemýšlel.

Skóre se začalo odvíjet ve 22. minutě, kdy Vít Jonák odzbrojil nepozorného Marka Sikoru a prosadil se u pravé tyčky. „Pomohl nám první gól. Dali jsme šťastně druhý a myslím, že ve třetí třetíně už jsme hráli velice dobře a kontrolovali výsledek,“ ohlížel se Václav Nedorost za utkáním, jehož střelecký účet uzavřel v 57. minutě Petr Vampola šikovnou tečí po nápřahu Miloslava Čermáka.

Za pár dní šestatřicetiletý špílmachr s mnoha zklušenostmi z KHL, NHL i reprezentačního týmu musel rovněž ocenit výkon soupeře. „Havířovští nic nevzdávali a kousali, dokud měli sílu. Zaplaťpánbůh, že jsme my otevřeli skóre. Hosté měli také šance, ale Petr Kváča to parádně zavřel,“ vyzdvihl budějovickou jedničku.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Pátý souboj mezi Motorem a Havířovem poznamenala nervozita, především ze strany hostů, na které doléhala rostoucí hrozba vyřazení. Rozhodčí udělili celkem osmnáct dvouminutových trestů, po devíti na každé straně. „Byl to takový rozháraný zápas, hlavně první třetina. Moc často se nehrálo pět na pět. Buďme rádi za to, jaké máme oslabení. Soupeř v přesilovkách nevytvořil skoro nic, stejně jako my. Naštěstí to pro nás všechno dopadlo dobře,“ ulevil si levý křídelník první útočné řady Motoru.

Ve třetí periodě se projevila hokejovost a zkušenost budějovického týmu. „Od začátku série jsme věděli, že Havířov má nedostatek beků. Jedním z našich úkolů bylo dostat to za ně a snažit se je tam unavit. Ve druhé půlce dnešního zápasu se to projevilo. Zbývalo nám více sil a v závěru jsme soupeře nikam nepouštěli. Dobře jsme hráli střední pásmo. Od toho se to odvíjelo,“ měl jasno Václav Nedorost, jenž spálil několik šancí. Mohl přispět k rozhodnutí s větším předstihem. „Nedal jsem gól, ale naštěstí je dali jiní. Tři nula je dobrý výsledek,“ ocenil.

„Nevíme, na koho narazíme, ale dosavadní výkon by nemusel stačit. Musíme hodně přidat.“

Jihočeši dlouho vedli tabulku základní části a spolehlivě plnili roli jednoho z největších favoritů. Skončili však druzí kvůli nevydařené poslední čtvrtině a odnášeli si do play off určitou skepsi. Částečně ztratili i důvěru fanoušků. Průběh čtvrfinálové série s jediným klopýtnutím na havířovském ledě jim však mohl vrátit sebevědomí.

„Věřím, že ta poslední čtvrtina už v hlavách není. V mojí určitě ne. Zápasy s Havířovem by nám měly pomoct. Čeká nás týden volna, ve kterém si odpočineme a potrénujeme. Do příští série musíme vletět daleko víc, protože bude ještě o krok těžší. Nevíme, na koho narazíme, ale dosavadní výkon by nemusel stačit. Vyříkali jsme si to. Musíme pracovat a hodně přidat. Půjdeme si za tím,“ uzavřel odhodlaně Václav Nedorost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz