Do Pardubic jsem se těšil, je to pro mě šance, hlásí brankář Hamerlík

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

3. prosince 2018, 19:15

Adam Joska

Do Pardubic v neděli přijela Olomouc, která je v dobré formě, což potvrdila. Nezastavil ji ani nový pardubický brankář Peter Hamerlík, hosté si odvezli tři body za výhru 4:1. „Je lepší, když člověk na nic nečeká a hned do toho naskočí. V určitých momentech jsem se zapotil, ale do Pardubic jsem se těšil a věřím, že zde dostanu prostor. Dělám vše, co je v mých silách,“ říkal.

HokejkaTV

V sobotu dopoledne dotáhly Pardubice příchod své další nové akvizice. Brankář Peter Hamerlík naskočil jako jednička už do nedělního zápasu proti Olomouci, ve kterém udržel čisté konto pouze do dvanácté minuty. Při jeho premiéře v pardubickém dresu na něj letěl puk třicetkrát, z toho třikrát ho pustil za svá záda, čtvrtý gól inkasovalo Dynamo do odkryté branky.

„Ono je asi lepší, když člověk na nic nečeká a skočí do toho po hlavě. V zápase byly určitě nějaké minuty, kdy jsem se zapotil. Ale cítil jsem se celkem dobře, dobře jsem se vyspal, takže jsem s tím neměl nějaký problém. Hokej je kolektivní sport, každý má nějakou úlohu a moje úloha je, abych hasil případné chyby. Vyhráváme i prohráváme všichni spolu,“ popisoval Hamerlík.

S novými spoluhráči se v kabině nestihl před zápasem ani pořádně seznámit, v tom však problém neviděl. „Žádný zásadní problém jsme neměli. Ještě nemám kluky moc načtené, zda na ně mám mluvit anglicky, česky, rusky nebo slovensky. Tak možná tohle jsem trochu nevěděl úplně přesně, ale myslím si, že základním pokynům rozumí v češtině nebo angličtině všichni.“

Nový pardubický brankář, jenž nastoupil do zápasu s dresem číslo dva, přestoupil do Dynama z týmu, který se vyhřívá na úplně opačných místech tabulky. Není tak nakažen poraženeckou náladou, v letošní sezoně ale chytal převážně v dresu prvoligového Frýdku-Místku.

„Myslím, že je to všechno o hlavě a sebevědomí. Potřebujeme ukopat jedno vítězství a já věřím, že v ten moment se to okamžitě zlepší, protože tady máme šikovné hráče.“

„Když se vám nedaří, tak prostě ty puky odskakují. A když je potřeba dát gól, tak ho nedáte, tak to prostě bývá. Samozřejmě by to chtělo trochu uvolnit ruce, aby přihrávky a střely byly lepší. Myslím, že je to všechno o hlavě a sebevědomí. Potřebujeme ukopat jedno vítězství a já věřím, že v ten moment se to okamžitě zlepší, protože tady máme šikovné hráče,“ věří ve zlepšení.

„Do Pardubic jsem se těšil. Protože jsem chtěl chytat a pevně věřím, že zde dostanu prostor. Dělám vše, co je v mých silách, abychom vyhrávali. Vnímám to maximálně pozitivně. Samozřejmě Třinec je nahoře, my jsme dole, ale to pro mě není, co se týče chytání, absolutně žádný rozdíl. Pro mě je to šance, kterou chci určitě využít, a hlavně pomoci mužstvu,“ mluvil Hamerlík o svých cílech v novém působišti, kde začal porážkou 1:4.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz