Do Litvínova míří Nejezchleb s Němečkem, vrátí se Petružálek?

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

13. května 2016, 11:43

Jan Šimek

Z nepovedené sezony se sbírají v Litvínově, vedení tamního klubu buduje mužstvo na novou sezonu a nyní oznámilo další změny. Hlavnímu trenérovi Radimu Rulíkovi bude nově z pozice asistenta pomáhat Darek Stránský, který naposledy působil v pražské Spartě. Klub je blízko k dohodě s obráncem Davidem Němečkem a útočníkem Richardem Nejezchlebem. Chemici dokonce jednali také s Jakubem Petružálkem. Vrátí se do týmu Vervy?

Nový fanshop

V Litvínově se už dříve rozloučili se zkušeným útočníkem Radkem Dudou„V minulé sezoně jsme hledali hráče pro oživení našeho kádru a byli jsme rádi, že jsme právě Radka Dudu získali. V krizové chvíli nám hodně pomohl, ale nyní v přípravě na nový ročník chceme jít po dohodě s trenéry jinou cestou,“ vysvětlil generální manažer klubu Robert Kysela.

Šanci v přípravě tak dostanou především nadějní litvínovští odchovanci jako Havelka, Reichel, Stříbrný či Šimeček. Příležitost ukázat se trenérům budou mít také hráči širšího kádru Kamil Černý, Tomáš Doležal, Martin Hanzl, Ondřej Havlíček a další.

Duda v Litvínově končí. Klub s ním nepočítá, chce jít jinou cestou »

Novou smlouvu podepsal vůdce týmu Viktor Hübl, dále Martin Kokeš a Tomáš Pavelka. Klub bude dále jednat o prodloužení kontraktů s Jiřím Gulou, Peterem Jánským, Kamilem Pirošem a Jakubem Šrámkem. Ve hře je i příchod zkušeného zahraničního obránce.

Ze zámoří se do Česka s největší pravděpodobností vrátí talentovaný zadák a juniorský reprezentant David Němeček, jenž působil v týmu Cedar Rapids hrajícího USHL. Klub jedná také s dvaadvacetiletým útočníkem Richardem Nejezchlebem, kterého před dvěma roky draftoval New York Rangers. V loňském ročníku se mihl ve farmářskému Hartfordu v AHL, větší část sezony však strávil v Greenville (ECHL).

Chemici udělali také jednu v realizačním týmu. Vedle Jiřího Šlégra bude dalším asistentem trenéra Radima Rulíka Darek Stránský. Ten dříve trénoval mládežnické výběry ve Vítkovicích a naposledy ve Spartě. Vrátí se rychlý šikula a reprezentant Jakub Petružálek, se kterým klub jednal? Těžko říct. „Ještě zvažuje nabídky ze zahraničí, kterým může Litvínov finančně obtížně konkurovat,“ píše se na litvínovském webu. 


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz