Do Kodaně za hokejem i krásami severu. Co nabízí dějiště české skupiny?

Foto: arenacphx.dk

Na světové šampionáty jezdí podporovat národní tým stovky až tisíce fanoušků. Výjimkou nebude ani příští turnaj – Kodaň, kde odehraje svoji skupinu česká reprezentace, totiž patří k turisticky nejatraktivnějším městům v Evropě.

HokejkaSHOPvanoce

Mezi kodaňské architektonické skvosty se zařadila i Royal Arena (na fotce), zanedlouho dějiště historicky prvního hokejového mistrovství světa v Dánsku.

Moderní halu otevřel v únoru 2017 koncert Metallicy. První sportovní akcí, která se v Royal Areně uskuteční, bude prosincové mistrovství Evropy v plavání. V květnu pak poskytne útočiště osmi hokejovým reprezentacím včetně české.

„Je to jedna z největších akcí na světě a všichni doufáme, že si to tu společně užijeme.“

Spolupořadatelem turnaje je Herning, právě v Kodani ale mistrovství vyvrcholí souboji o tři sady medailí. „Už se opravdu těším. Je to jedna z největších akcí na světě a všichni doufáme, že si to tu společně užijeme,“ řekl kodaňský starosta Frank Jensen.

Kodaň – útulná metropole

Kodaň bývá řazena k nejzajímavějším evropským destinacím: má historické kouzlo i moderní architekturu, vodní kanály, skvělé jídlo a na kole se dá projet celé město.

Kodaň, dánsky København, je hlavním městem Dánského království. Leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a částečně na ostrově Amager. V Kodani žije půl milionu obyvatel a mezi nimi i královská rodina. Dopravu usnadňuje metro.

Royal Arena se nachází v centru Kodaně a jen pár minut od místního letiště. Fanoušci ze Švédska budou mít obzvlášť krátkou cestu – z Malmö, třetího největšího švédského města, se do Kodaně dostanou vlakem za 26 minut. Právě proto si pořadatelé vymohli, aby Švédsko hrálo základní skupinu v Kodani a ne v Herningu.

Vodní kanál Nyhavn.

Vodní kanál Nyhavn. | Foto: visitcopenhagen.com

Zámek Frederiksborg.

Zámek Frederiksborg. | Foto: visitcopenhagen.com

Hrad Kronborg, dějiště tragédie Hamlet, leží od Kodaně necelou hodinu jízdy autem.

Hrad Kronborg, dějiště tragédie Hamlet, leží od Kodaně necelou hodinu jízdy autem. | Foto: visitcopenhagen.com

Palácový komplex Christiansborg.

Palácový komplex Christiansborg. | Foto: visitcopenhagen.com

Národní akvárium.

Národní akvárium. | Foto: visitcopenhagen.com

V Kodani je i zoologická zahrada.

V Kodani je i zoologická zahrada. | Foto: visitcopenhagen.com

Zábavní park Tivoli.

Zábavní park Tivoli. | Foto: visitcopenhagen.com

Planetárium Tycha de Braheho.

Planetárium Tycha de Braheho. | Foto: visitcopenhagen.com

Dánský královský palác Amalienborg.

Dánský královský palác Amalienborg. | Foto: visitcopenhagen.com

Patronem mistrovství je korunní princ Frederik

Šampionát zaštítil korunní princ Frederik Dánský. „Pro dánský hokej je to velká čest," uvedl Henrik Bach Nielsen, prezident Dánské hokejové asociace. „Jsme pyšní, že se nám dostává pozornosti a podpory od královské rodiny."

Princ Frederik je známý sportovní fanoušek. „Mnohokrát jsme měli to potěšení přivítat ho na dánských zápasech – ať už na mistrovství nebo na mezinárodních utkáních," prozradil Nielsen. „Na květen příštího roku se moc těšíme. Už nyní jsou přípravy v plném proudu.“

Dánský korunní princ Frederik s manželkou Mary Elizabeth.

Dánský korunní princ Frederik s manželkou Mary Elizabeth. | Foto: Facebook Crown Princess Mary News

Část vstupenek je v prodeji

Šampionát spolupořádá s Herningem hlavní město Kodaň. Na 82. mistrovství světa v ledním hokeji se odehraje 64 zápasů v halách Jyske Bank Boxen v Herningu (kapacita 11 000 diváků) a Royal Areně v Kodani (kapacita 12 500 diváků)

Turnaj začne 4. května 2018 a skončí 20. května. Zúčastní se ho šestnáct reprezentací včetně nováčků z Rakouska a Jižní Koreje.

Organizátoři už spustili prodej prvních balíčků vstupenek. Další fáze prodeje odstartuje v září, kdy už bude známé rozlosování šampionátu. Informace o vstupenkách najdete zde: 2018.iihfworlds.com/en.

Složení skupin na MS 2018 v Dánsku:

Skupina A – Kodaň: Rusko, Švédsko, Česko, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko

Skupina B – Herning: Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz