Do Hronova míří Parshakov, doplnit by ho měl vítěz Hlinkova memoriálu

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

7. října 2020, 18:22

Pavel Mandát

Nováček druhé ligy z Hronova dál zbrojí. Do svých řad nově přilákal útočníka Nikolaje Parshakova z Řisut, k němuž by se měl přidat ještě další forvard Marek Škvrně.

Aplikace Tipsport extraligy

Nikolaj Parshakov míří do Hronova z Řisut, kde si udělal dobré jméno. V dresu Buldoků loni zaznamenal 28 kanadských bodů během 39 zápasů. Jednadvacetiletý hokejista třináctkrát skóroval a navrch přidal patnáct přesných asistencí. Letos nastoupil s Buldokem na hrudi třikrát, během této zápasové porce jednou skóroval a jednou přihrával. 

Hronov svůj druholigový tým stále ještě buduje. Vždyť o jeho příchodu do třetí nejvyšší soutěže se rozhodlo až na poslední chvíli. Tamní kádr byl proto šitý tak trochu horkou jehlou, i z tohoto pohledu je Parshakov vítaným přírůstkem slibujícím kvalitu. 

A nemusí zůstat jen u něj. Do Hronova má totiž podle všeho namířeno také Marek Škvrně. Jednadvacetiletý odchovanec brněnské Komety si během posledních let vybudoval pověst hokejového cestovatele. Posuďte sami: vítěz Hlinkova memoriálu z roku 2016 to v poslední době zkoušel v Nové Pace, Trutnově a naposledy v Hodoníně. Ani jedno z těchto angažmá však nemělo dlouhodobější charakter.

Teď je na řadě Hronov. Škvrně toho může svému novému chlebodárci nabídnout poměrně hodně. Kromě výše zmíněných zkušeností má ve svém hokejovém životopise zapsánu štaci v prvoligové Třebíči. Na Vysočině působil před necelými dvěma lety, za Horáky naskočil šestnáctkrát a připsal si jeden kanadský bod.

Sezonu 2017/18 pak Škvrně strávil v zámoří. Okusil juniorskou WHL, ve které však strávil jen jeden rok. Po této zkušenosti se tehdy osmnáctiletý hokejista vrátil zpět domů.

Podaří se mu v Hronově znovu nastartovat svou kariéru?  

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz