Do extraligy míří další Američan! Obranu Plzně vyztuží Conor Allen

Do extraligy míří další hokejista se zkušenostmi ze zámořské NHL! Obranné řady plzeňských indiánů vyztuží Američan Conor Allen, jenž naposledy hrál za německý Wolfsburg. "Věřím, že pro nás bude velkou posilou," říká v tiskové zprávě sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Nový fanshop

„Je to obránce, který většinu kariéry strávil v AHL. Což je vlastně soutěž výš, než odkud jsme měli devadesát procent cizinců, co prošli naším klubem. Máme o něm hodně informací a jdou s ním velmi dobré reference,“ pokyvuje trojnásobný mistr světa.

Bratrská souhra nekončí, Jakub a Denis Kindlové zůstávají v Plzni »

Osmadvacetiletý Conor Allen strávil takřka celou dosavadní kariéru v zámoří. V NHL zapsal sedm startů za New York Rangers, na farmách v nižší AHL pak odehrál celkem 296 zápasů s bilancí 95 bodů za 23 gólů a 72 asistencí a 319 trestných minut.

„Máme o něm hodně informací a jdou s ním velmi dobré reference. Všichni ho chválili jak charakterově, tak hokejově.“

Americký bek postupně hrál za Connectitut, Hartford, Milwaukee, Binghamton, Iowu, Grand Rapids a Rochester. Nejraději vzpomíná na sezonu 2016-17, kdy s Griffins společně s Čechy Frkem, Noskem a Hronkem slavil zisk prestižního Calder Cupu.

Americké eso pro Kometu! Do Brna míří zkušený útočník Peter Mueller »

Letos na jaře se rodák z Chicaga vydal do Evropy. V německé DEL posílil Wolfsburg, v play off zapsal v sedmi utkáních čtyři body za dvě branky a stejný počet nahrávek. Nyní si důrazný zadák poprvé vyzkouší elitní českou soutěž, míří na západ Čech.

Conor Allen nastupoval proti těm nejlepším lajnám

Sportovní manažer Tomáš Vlasák si od něj hodně slibuje. „Všichni ho chválili jak charakterově, tak hokejově. Je to kluk, který nastupoval proti těm nejlepším lajnám, proto i já osobně věřím, že pro nás bude do zadních řad velkou posilou,“ pokyvuje Vlasák.

Moravčík a Sklenička patří Montrealu. Mají velkou šanci, říká Sivek »

Plzeňské vedení jeho příchodem reaguje na ztrátu klíčových beků. Kvalitní výkony v uplynulé sezoně podávali Michal Moravčík s Davidem Skleničkou, po nichž sáhl Montreal, a plzeňský dres už nebude v příštím ročníku oblékat ani veterán Petr Kadlec.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)
Conor Allen (Wolfsburg)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (neznámo)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (neznámo)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)
Marek Rubner (Poruba)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz