Do baráže bez Jágra? Chceme postoupit co nejrychleji, hlásí Rytíři

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Soupeření hokejistů Českých Budějovic a Kladna má zatím jednoznačný průběh, všechny tři bitvy semifinále play off WSM Ligy vyhráli Rytíři, k postupu do baráže jim tudíž chybí poslední krok. Paradoxní je, že kdyby se jim to dnes povedlo, skončí sezona Jaromíru Jágrovi. Lídr týmu a majitel klubu potřebuje k účasti v baráži 15 startů, jenomže zatím jich má na kontě jen 13.

Jágr Chance liga

Šestačtyřicetiletá legenda se do mateřského klubu vrátila po angažmá v Calgary, Jágr začal sbírat starty ve WSM Lize, poslední dobou naskočil vždy jen na několik vteřin, jelikož po souboji s havířovským Sikorou léčí zraněné koleno. Jen jednou tuhle praxi porušil, v pátém duelu série s Prostějovem řekl trenérům, že nebude zabírat místo na soupisce. Tahle absence může Jágrovi chybět, pokud dnes Rytíři zvládnou i čtvrtý zápas proti Motoru.

V Kladně ale tohle téma neřeší, Rytíři hned po sobotní bitvě ujistili, že udělají maximum, aby v neděli vyhráli znovu. "Nad tím nemůžeme vůbec přemýšlet, to je kdyby. My to samozřejmě chceme ukončit co nejdříve a chceme postoupit co nejrychleji. Bohužel to ve sportu někdy tak je, že se takové příběhy prostě píší," řekl pro ČTK útočník Matěj Pekr, který v sobotu pečetil výhru Rytířů gólem na 4:2.

"Hráli by proti sobě, kdyby kvůli Jágrovi prohráli. Urazili by tím hokejového boha, kdyby se na to v neděli vyflákli."

Už dřív se k věci vyjádřil Jaromír Jágr, v rozhovoru pro deník Sport hovořil jasně. "Tohle vůbec neřeším. Hlavní věc je, že šance, že nastoupím v případné baráži, je zatím minimální. Pořád to zdravotně není dobré, navíc nemám natrénováno. A člověk musí respektovat každou soutěž. Už první liga je náročná, hlavně fyzicky. Abych to šel hrát z voleje, to nepřipadá v úvahu. Takže absolutně nespekuluju," upozornil.

Série se zatím vyvíjí pro Kladno výborně, jenže Rytíři vědí, že v baráži ještě nejsou. Klub jde za svým cílem, případná neúčast Jágra v bojích o návrat do extraligy je na druhé koleji. "Vedeme 3:0, a abychom přemýšleli, jestli může Jarda nastoupit nebo ne, to si myslím, že by nechtěl ani on sám. Když vyhrajeme 4:0, což je samozřejmě ještě daleko, tak nebude Jarda ani nikdo naštvaný. Vůbec neřešíme, kolik musí mít startů. Když to tak dopadne, nedá se nic dělat," připomněl brankář Lukáš Cikánek.

Zatímco v Kladně panuje s průběhem série maximální spokojenost, hokejisté Českých Budějovic jsou nad propastí. Dnes se pokusí o první vítězství, které by vrátilo soupeření k soutoku Vltavy s Malší. "Sen o extralize se vzdaluje, co si budeme povídat. Ale ještě nekončíme! Naděje pořád žije," povídá útočník Václav Nedorost. Motor potřebuje zabrat, zbavit se chyb a především zapracovat na důrazu kolem obou branek. "Rytíři jdou postupu naproti. Pokud budou hrát stejně jako ve třetím zápase, baráž je jejich. Když my budeme hrát stejně, prohrajeme. Pořád si říkáme, že musíme hrát lépe a poučit se. Je potřeba se nad tím zamyslet," doplnil.

Jihočeši vědí, že kdyby Kladno vyhrálo i dnes, v baráži by chyběl Jaromír Jágr. Podle Nedorosta ale tahle skutečnost vůbec není podstatná. "To je úplný nesmysl. Hráli by proti sobě, kdyby kvůli Jágrovi prohráli. Urazili by tím hokejového boha, kdyby se na to v neděli vyflákli," uzavřel dvojnásobný juniorský mistr světa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz