Diviš: Dukla je Dukla, to nejde popsat! Proč si musel rychle najít dívku?

Richard Diviš. | Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

Richard Diviš je vyhlášený bavič - o dobrou náladu se staral v kabinách Chomutova či Olomouce. I díky uvolněné atmosféře a výborné partě obě mužstva slavila postup do extraligy. Je na řadě jihlavská Dukla? „Postoupit do extraligy není jen tak, je to spousta tvrdé práce a ještě se musí sejít spousta okolností, aby se to povedlo. Nicméně věřím, že jsme na správné cestě," uvedl Richard Diviš v off-line rozhovoru pro čtenáře oficiálních klubových stránek hcdukla.cz. Web hokej.cz vám nyní přináší přepis těch nejzajímavějších odpovědí, ať už se týkají témat vážných či odlehčených.

HokejkaTV

Jak se vám v Jihlavě líbí?
„Moc. Dukla je Dukla. To prostě nejde popsat. Od chvíle, co jsem do Dukly přišel, jsem cítil hlad po úspěchu, vůli posunout se o další krůček dopředu. Hokejové prostředí je v Dukle to nejvíc, co může být. Tradice tady dýchá ze všech stran. I z ledařů (úsměv)."

Jaký máte vztah s fanoušky?
„Moc si jejich podpory vážím, i když je to vzhledem k bohaté historii Dukly složité. Nemůžeme se ani zdaleka přiblížit tomu, co tady bylo dříve. Každopádně fanoušci by si zasloužili dlouhou sezonu. Děláme pro to maximum."

A město jako takové se vám líbí?
„Rád chodím pěšky, takže jsem Jihlavu už celkem prošel. Jsou tu výborné restaurace, kde dobře vaří. Celkově se mi tady líbí."

Máte tady byt, nebo jste si sehnal nějaký baráček?
„V Jihlavě mám garsonku, což mi absolutně vyhovuje."

„Hokejové prostředí je tady v Dukle to nejvíc, co může být. Tradice tady dýchá ze všech stran. I z ledařů."

Chtěl byste s Jihlavou zažít postup do ELH?
„Myslím si, že každý z nás v kabině má nějaký cíl, za kterým jdeme. A uvědomujeme si, kolik práce to bude stát. A pracujeme tak, abychom na náš společný cíl dosáhli. Všichni kluci mají výborný charakter, jsme pracovití a hokej nás baví. To je ovšem jenom půlka cesty, chceme to potvrdit pořádným výsledkem. Vítězná vlna sice pominula, ale uděláme vše pro to, abychom od půlky února odehráli ty nejlepší zápasy sezony. Postoupit do extraligy není jen tak, je to spousta tvrdé práce a ještě se musí sejít spousta okolností, aby se to povedlo. Funguje tu mládežnická Akademie ČSLH, což je v dnešních finančních možnostech základ - vychovávat mladé hráče. Takže věřím, že jsme na správné cestě."

„Vítězná vlna sice pominula, ale uděláme vše pro to, abychom od půlky února odehráli ty nejlepší zápasy sezony."

Chtěl byste v Dukle zůstat i další sezony?
„Chci moc, ale je potřeba, aby byla Dukla úspěšná. Když bude vůle, tak se najde i cesta."

Co říkáte na výkony Jakuba Škarka a Davida Honzíka?
„Kubovi hrozně závidím. Vidím každý den, jak ho hokej baví, což je u takhle mladýho kluka to nejlepší. David Honzík, to už je jinej level. Už je skoro chlap, po kterým už můžeme chtít výsledky. A chytá výborně."

Kdo je vůdce kabiny?
„Kabina je tak silná, jak je silný její nejslabší článek. Proto táhneme za jeden provaz."

Nechybí vám Tomáš Čachotský, s kterým jste si loni rozuměl?
„Král je mrtev, ať žije král! Tomášovi jsem angažmá v extralize přál a fandím mu. Samozřejmě bych si s ním ale ještě rád zahrál."

Neštvalo vás, že jste loni nemohl hrát semifinále první ligy?
„Mrzelo mě to moc. Chtěl jsem zůstat, čímž jsem si dost ublížil v Olomouci."

„O hokej se zajímám v širším slova smyslu. Baví mě po všech stránkách. Jsem jím postižený."

Nemrzí vás, že jste nedostal pořádnou šanci v extralize?
„V extralize jsem šanci dostal. Tak jako mám dobré schopnosti, tak mám i pár slabších, a proto jsem se vždy pohyboval na hraně první ligy a extraligy. Jsem ve věku, kdy chci být lídrem. Zároveň mi v Dukle umožňují studovat vysokou školu."

Zajímáte se o dění i v jiných prvoligových klubech? Zkoumáte například jejich statistiky?
„O hokej se zajímám v širším slova smyslu. Baví mě po všech stránkách. Nesleduju jenom první ligu, ale všechno, co se kolem hokeje točí. Včetně speciálních cvičení, o kterých píši bakalářskou práci. Myslím si, že mám přehled i o statistikách a hráčích obecně. Hokejem jsem "postižený"."

Čtete tedy i diskusní fóra a názory fanoušků?
„Pro sportovce je důležité sebevědomí, věřit v sám sebe a mít své vlastní já. Anonymní diskusní fórum toto všechno popírá. Informace a podněty čerpám z jiných zdrojů - každý den je v šatně Viktor Ujčík (úsměv)."

S Richardem Divišem je v kabině legrace.

S Richardem Divišem je v kabině legrace. | Foto: hcdukla.cz

A teď něco na odlehčení :)

Máte přítelkyni?
„Přítelkyni mám. Čas utíká rychle, věděl jsem, že si musím najít přítelkyni, než mi vypadá zbytek vlasů (úsměv)."

Komu fandíte v NHL?
„Zrovna jsem si koupil kšiltovku Los Angeles Kings. Jinak samozřejmě sleduju české hráče v NHL. Třeba tam jednou budu sledovat i našeho Jakuba Škarka."

Ke komu ze spoluhráčů máte nejblíž?
„Ke spoustě kluků mám zbytečně blízko (úsměv). Nemůžu říct jenom jednoho, to by na sebe žárlili. Že, Miho? (úsměv)."

„Čas utíká rychle, věděl jsem, že si musím najít přítelkyni, než mi vypadá zbytek vlasů."

Kdo je v kabině největší modeman, bavič a dýdžej?
„Největším modemanem v kabině je Lukáš Sáblík, nejvtipnější je asi Břízka, do muziky se nám pořád plete Viktor Ujčík s Danem Landou (úsměv)."

Jak byste se charakterizoval pěti slovy, ať se o vás dozvíme i něco jiného než jen z hokejové stránky?
„Jak o mně říkají kluci v kabině, jsem zaprvé krásný, zadruhé sebevědomý, zatřetí inteligentní, začtvrté spolehlivý a zapáté blázen..."

Na Facebooku máte ve vztahu kluka. Je to ze srandy, nebo to je official?
„Je to samozřejmě sranda. Facebook nepovažuju za důvěryhodný zdroj informací."

„V NHL fandím Los Angeles. Třeba tam jednou budu sledovat i našeho Jakuba Škarka."

Diteflek (Prevedme@presprechod.com - Hc KV): Je vidět, že se o ty kluky mladý staráš a jseš jak jejich táta. Jak je to náročné? Proč nejsi kapitán?
„Ahoj Dítěfleku, když jsem sem přišel, tak tady bylo několik ztracených káčátek a jeden Kohout. Tak rád klukům předám něco ze svých bohatých zkušeností a trošku je dovychovám. To s tím kapitánem též nechápu (úsměv)."

Petr (Dlouhývlasy@mámeje.spolu - Jihlava): Ahoj Richarde. Prosím tě, co děláš 30. listopadu? V místním ateliéru probíhá focení do nového časopisu - Pánské účesy 2016/2017. Velice mne zaujal tvůj dokonalý střih a zvýrazněné růžky. Rád bych tě touto cestou pozval. Byl bys na titulní straně časopisu. Co na to říkáš? Děkuji, s pozdravem šéfredaktor Petr Čert.
„Ahoj Kubo Fleku, samozřejmě se řídím moderními trendy v účesech. Najdu si tě Čerte, přijdu si pro tebe... Peklo není žádný holubník."

Přemek (Princezna27@centrum.cz - Jihlava): Ahoj Richarde. Můžu se tě zeptat, kam chodíš ke kadeřníkovi a jaký používáš šampon na vlasy a kondicionér? Chtěl bych mít tak krásné a silné vlasy jako ty. Děkuji a ať se daří.
„Ahoj Přemo, když jsem přišel do Dukly, měl jsem kštici jako Karel Poborský na EURU 96. Pak jsem začal používat erární šampon ve sprše, kam chodí jen realizační tým... Od té doby se má situace na hlavě zhoršila."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz