Disciplinárka trestala: stopku mají Koblasa i Pláněk

Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík řešil zákroky mladoboleslavského obránce Martina Pláňka a karlovarského útočníka Petra Koblasy z úterního extraligového kola. Oba byli tehdy vyloučeni do konce zápasu, teď navíc přicházejí dodatečné jednozápasové stopky.

Koblasa přijde o jedno utkání

Karlovarský útočník Petr Koblasa přijde kvůli nešťastnému incidentu z úterního zápasu proti Liberci o příští extraligové utkání. Disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem ho dodatečně potrestala za střet s čárovým rozhodčím, kterého Koblasa při strkanici v brankovišti trefil loktem do břicha.

Pravděpodobně nešlo o úmysl, a tak disciplinární komise zastavila Koblasovi činnost jen na páteční zápas v Hradci Králové. 

„Přestože lze připustit, že hráč si postavení rozhodčího nemusel být vědomý, za svoje jednání nese v podobných případech odpovědnost," stojí v tiskové zprávě Českého hokeje.

Pláněk si dnes nezahraje

Mladé Boleslavi bude v dnešní předehrávce v Plzni chybět obránce Martin Pláněk. V úterý totiž u mantinelu trefil do hlavy brněnského útočníka Andreje Kollára – rozhodčí ho nekompromisně poslali do sprch a o vážnosti zákroku svědčí i dodatečné potrestání od předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka.

Pláněk dostal stejně jako Koblasa stopku na jedno utkání. „Hráč ve snaze zabránit soupeři v dalším postupu s kotoučem zdvihl ruce před sebe, čímž protihráče zasáhl do oblasti hlavy a přimáčkl ji na ochranné sklo hrazení," píše se v rozhodnutí disciplinárky.

„Ačkoli lze připustit, že k zásahu přispěl rovněž protihráč tím, že se před střetem sklonil, podle Pravidel ledního hokeje je povinností hráče vést zákrok tak, aby neohrozil zdraví protihráče," stojí ve zdůvodnění. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz