Disciplinárka trestala: Bičánek má stop na pět zápasů, Koreis na dva

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

29. prosince 2014, 17:30

Jan Šimek

Disciplinární komise ELH měla po sobotním 32. kole Tipsport extraligy plné ruce práce. Musela řešit hned několik ostrých střetů. Za svůj nevybíravý zákrok kolenem na Dominika Pacovského si pět zápasů nezahraje zadák karlovarské Energie Radim Bičánek. Dvě utkání bude chybět brněnské Kometě útočník Jakub Koreis, který předloktím zasáhl do hlavy sparťana Adama Poláška. Další hráč Karlových Varů David Hruška zaplatí za nafilmovaný pád pokutu ve výši 10 % základního měsíčního platu.

HokejkaTV

Radim Bičánek v duelu s Mladou Boleslaví na červené čáře tvrdým zákrokem poslal k zemi rozjetého útočníka Dominika Pacovského. Bičánek vyfasoval za faul kolenem vyšší pětiminutový trest a trest do konce zápasu navrch. Obránce Energie nebyl v posledních dvou letech disciplinárně trestán.

„Po prostudování videozáznamu dospěl předseda Disciplinární komise ELH Karel Holý k závěru, že zákrok byl veden čelně na protihráče v držení kotouče. Ve chvíli, kdy protihráč odehrál kotouč o hrazení a pokusil se blížícímu střetu vyhnout, se hráč dopustil zřetelného a úmyslného pohybu kolenem proti směru jízdy protihráče, přičemž došlo k zásahu. Vzhledem ke způsobu vedení zákroku mohlo být důsledkem i vážné zranění protihráče,“ píše se v rozhodnutí disciplinárky.

Zákrok Radima Bičánka si můžete prohlédnout zde.

Brněnský forvard Jakub Koreis si nezahraje ve dvou zápasech za zásah do hlavy sparťanského zadáka Adama Poláška. „Pro výrok předsedy disciplinární komise ELH byla rozhodující skutečnost, že zákrok nebyl veden jako běžné dohrání souboje, ale hráč při něm ve snaze atakovat protihráče cíleně natáhl ruku, přičemž ho předloktím jednoznačně zasáhl do oblasti hlavy,“ stojí v prohlášení. Stejně jako Bičánek nebyl ani Koreis v posledních dvou letech disciplinárkou potrestán.

Zákrok Jakuba Koreise si můžete prohlédnout zde.

Řešilo se i filmování. Deset procent ze základní měsíční odměny bude muset zaplatit David Hruška jako pokutu za nafilmovaný pád při zákroku Davida Výborného na jeho osobu. Disciplinární řízení bylo naopak zastaveno s Tomášem Mickou a Stanislavem Balánem z Karlových Varů a mladoboleslavským útočníkem Davidem Výborným.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz