Disciplinárka rozhodla: duely Mostu kontumovány, klub zaplatí 110 tisíc

Foto: hcvrchlabi.cz

15. prosince 2017, 11:10

Václav Jáchim

HC Most bude pykat za odstoupení ze druhé ligy. Klub tak učinil 8. prosince, kdy Sportovně technické komisi ČSLH jeho vedení potvrdilo záměr s ohledem na problémy způsobené výpovědí smlouvy o užívání zimního stadionu v Mostě. Loňský účastník WSM Ligy našel azyl ve Slaném, později měl také problémy s nedostatkem hráčů. Před několika dny nakonec soutěž opustil.

Plekanec Chance liga

Nyní se případem zabývala Disciplinární komise hokejového svazu.. A vynesla tresty. Vzhledem k závažnému porušení Soutěžního řádu ČSLH dostal HC Most za odstoupení z rozehrané soutěže finanční pokutu ve výši 80 tisíc korun.

Sportovně technická komise svazu v návaznosti na to zároveň rozhodla, že všechny zbývající a dosud nesehrané zápasy byly kontumovány ve prospěch soupeřů se skóre 0:5. STK současně konstatovala, že mužstvo HC Most je považováno v sezoně 2017-18 za sestupující.

"V návaznosti na toto rozhodnutí komise zrušila část soutěže „O udržení ve II. lize ČR“, kterou měla mezi sebou sehrát nejhůře umístěná mužstva ve skupinách Střed, Východ a Západ, přičemž sestupovat mělo právě jedno mužstvo," uvádí rozhodnutí disciplinárky, které hokej.cz poskytl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

HC Most navíc zaplatí dalších 30 tisíc korun, jelikož nedodržel podmínky účastníků soutěže. Při listopadovém utkání ve Vrchlabí totiž na střídačce Mostu chyběl trenér s příslušnou licencí a v zápise byly uvedeny nepravdivé informace. Klub, který odstoupil z druhé ligy, tedy celkově zaplatí pokutu 110 tisíc korun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz