Dietz bude hrát německou DEL, z Chomutova jde za Pöpperlem a Uhrem

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

2. července 15:32

Václav Jáchim

Šest sezon hrál Tipsport extraligu, brzy si Stanislav Dietz poprvé vyzkouší zahraniční angažmá. Zkušený obránce opouští Chomutov a míří k západním sousedům, dohodl se na spolupráci s Fischtown Penguins.

NHL 20

Zadák s reprezentačními zkušenostmi doplní v týmu tři krajany, na soupisce klubu z Bremerhavenu jsou aktuálně brankáři Tomáš Pöpperle s Patrikem Červeným a útočník Dominik Uher. „S vedením klubu podepsal dvouletou smlouvu," řekl hokej.cz zástupce hráče Martin Podlešák.

V Bremerhavenu mají s českými hráči dobré zkušenostmi, poslední dvě sezony tam strávil také gólman Jaroslav Hübl. Dietz je v ideálním věku, vedení německého klubu na svém webu zmiňuje jeho starty v barvách Českých Budějovic, Hradce Králové, Litvínova či Chomutova. A také účast v reprezentaci, s níž si blonďatý bek zahrál turnaj Karjala 2016.

„S příchodem Dietze získal náš tým na síle, do nové sezony můžeme jít s optimismem," cituje klubový web prezidenta Haukeho Hasselbringa. Manažer Alfred Prey kvituje, že český bek uzavřel dvouletý kontrakt. „Stanislav je obránce s dlouhým dosahem. Velmi dobrý a spolehlivý bek, který může pomoci každému týmu," připomněl.

Foto: hcverva.cz

Po odchodu od Pirátů byl Dietz stále hráčem Litvínova. „ S vedením Vervy jsme se domluvili na přerušení smlouvy po dvě nejbližší sezony," zmínil agent Martin Podlešák. Dietz se na novou štaci hodně těší. „Je mi osmadvacet let, rozhodl jsem se pro zahraniční angažmá. Měl jsem i jiné varianty, ale Bremerhaven je pro mě ideální volbou," uvedl Dietz na webu účastníka DEL.

Odchovanec jihočeského hokeje se na příští ročník chystá individuálně. „K novému týmu se Standa přidá koncem července. Bude to shodou okolností v Chomutově, kam si Fischtown Penguins naplánovali letní tréninkový kemp," uzavřel Martin Podlešák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz