Devatenáctka smolně podlehla Finům. Rozhodly individuální chyby, říká Bruk

Foto: Karel Švec, Český hokej

Reprezentace do devatenácti let začala domácí trojzápas proti Finsku smolnou prohrou, o které rozhodli hráči Suomi dvěma zásahy v 59. minutě. Čechům nestačilo ani rychlé dvougólové vedení, které získal vyhlášený nejlepší hráč týmu Filip Přikryl.

HokejkaSHOPvanoce

Národní tým vstoupil do utkání výborně, už po minutě a půl se prosadil Filip Přikryl, jenž zanedlouho skóroval po výpadu podruhé.

„Poprvé jsem stál před bránou a nějak se mi povedlo doklepnout puk do brány ze vzduchu. U druhého gólu jsem vystřelil přes beka. Puk se trochu zvedl o lapačku a zapadl do brány. Vedli jsme o dva góly, takže byla škoda, že jsme potom hned inkasovali,“ uvědomuje si Přikryl.  

Finové měli totiž připravenou bleskurychlou odpověď, o kterou se postaral za devatenáct vteřin Mikko Petman.

„Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili a celou první třetinu jsme tak odehráli. Je škoda, že jsme neudrželi vedení 2:0, zbytečně jsme inkasovali kontaktní branku po naší individuální chybě. Toho hodně litujeme,“ hodnotí Bruk.

Prostřední část patřila hostům. Nejprve srovnal ránou z levého kruhu Matias Mäntykivi, obrat po přelomu třetiny dokonal během vlastního oslabení Elias Laitamäki.

Foto: Karel Švec, Český hokej

„Vyrovnali jsme se bruslením a jednoduchou hrou, ale pod dojmem z první třetiny jsme ve druhé začali více kombinovat a hrát zbytečně komplikovaný hokej, nebyli jsme tak přímočaří. Některé situace jsme až překombinovali, bylo tam o přihrávku navíc a chyběla střelba na úkor kombinace. Takže jsme hráli všechno pomaleji, a to proti Finům nestačilo. Druhou třetinu soupeř jasně ovládl, neměli jsme moc šanci,“ uvádí hlavní kouč.

„Neodehráli jsme špatné utkání, ale ve druhé třetině nám trochu vypnuly nohy a dostali jsme nějaké góly. Vyrovnali nám, to bylo asi nejpodstatnější, protože jsme se trochu lekli a nebyli sebevědomí. To byl kámen úrazu,“ doplňuje střelec dvou branek.

Závěrečné dějství přineslo celkově čtyři branky. V jeho úvodu úspěšně zakončil kombinaci Šimon Jelínek, který stanovil stav 3:3. Dlouho se zdálo, že první ze tří vzájemných duelů dospěje do prodloužení, jenomže závěr základní hrací doby ovládlo Suomi.

„V závěru jsme bohužel udělali dvě velké individuální chyby, které nás stály zápas.“

„Třetí třetina byla velmi vyrovnaná, podařilo se nám vrátit do zápasu, využít šanci a dostávat se do tlaku. Když se nám povedlo vyrovnat, pomýšleli jsme na prodloužení. V závěru jsme bohužel udělali dvě velké individuální chyby, které nás stály zápas. Čtvrtou branku jsme jim dali sami po nevynucené individuální chybě na modré čáře. To rozhodlo,“ říká kouč.

V 59. minutě nejprve vrátil svému celku vedení Matias Mäntykivi a chvíli poté rozhodl Aleksi Matinmikko. Až vteřinu před sirénou stanovil finální podobu výsledku na 4:5 útočník Petr Poppel.

„Mrzí nás to, když jsme 58 minut dřeli a pak dvě minuty před koncem jsme dostali gól. Ale je to hokej, máme před sebou další zápasy, které budeme chtít odehrát celé na sto procent. Ne jako dneska, když jsme ve druhé třetině vypnuli,“ uzavírá Filip Přikryl.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – FINSKO 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Přikryl (Klapka, Jelínek), 8. Přikryl (Jelínek, Michálek), 45. Jelínek (Michálek, Suhrada), 60. Poppel (Pištěk) – 8. Petman (Tuomisto, Nikkanen), 26. Mäntykivi (Luoto, Pärssinen), 34. Laitamäki (Pyyhtiä), 59. Mäntykivi, 59. Matinmikko.
Rozhodčí: Pilný, Veselý – Frodl, Hynek.
Vyloučení: 1:5.
Bez využití.
V oslabení:
0:1.
Střely na branku: 34:48 (13:14, 9:18, 12:16).
Nejlepší hráči: Filip Přikryl – Antti Tuomisto.
Česko:
Dvořák – Žůrek, Klejna, Suhrada, Michálek, Rutar, Kowalczyk, Hamrlík, Antoš – Čermák, Vitouch, Všetečka – Jelínek, Přikryl, Fridrich – Rychlovský, Najman, Klapka – Pištěk, Křemen, Poppel. Trenéři: Bruk a Přerost.
Finsko: Taponen – Kemppainen, Airola, Luoto, Tuomisto, Laitamäki, Matinmikko, Koskenkorva, Kuusela – Pyyhtiä, Pärssinen, Mäntykivi – Petman, Nikkanen, Intonen – Lahnaviik, Hakanen, Miettinen – Puhakka, Vilén, Valkeejärvi. Trenéři: Juha, Elomo a Merikivi.

Další program zápasů

Sobota 9. listopadu:
16:00 Česko – Finsko (Děčín)

Neděle 10. listopadu:
12:00 Česko – Finsko (Teplice)

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz