Devatenáctiletý Švéd řádí v Lize mistrů, má už 16 bodů!

25. září 2014, 12:57

Adam Bagar

Andreas Johnson, to jméno si určitě zapamatujte, protože o tomto mladém chlapíkovi možná v budoucnu ještě budeme často slýchat. Účastník posledního světového šampionátu hráčů do dvaceti let obléká dres švédské Frölundy, v jejímž dresu sbírá v rámci Ligy mistrů body jako houby po dešti. Aktuálně má za sebou čtyři zápasy, zaznamenal v nich neuvěřitelných sedm branek a devět asistencí! Spolupráce s Norem Mathisem Olimbem mu zjevně svědčí.

Nový fanshop

Hokejista nižšího vzrůstu byl před rokem draftován až v sedmém kole Torontem jako 202. hráč v pořadí, v zámoří však dosud nesehrál jediný zápas. Stále hraje v domácí soutěži a očividně mu to svědčí. Johnson, jenž se představil na přelomu roku na MS hráčů do dvaceti let, obléká už třetím rokem seniorský dres Frölundy, která startuje i v obnovené Lize mistrů. A právě v této soutěži talentovaný mladík září.

Při chuti byl i při středečním domácím vystoupení s francouzským Brianconem, který ze severu Evropy odcestoval s očekávanou porážkou 2:6. Andreas Johnson v utkání střelecky řádil a zcela zastínil své další spoluhráče. Ke čtyřem přesným trefám přidal navrch i asistenci. Spoluhráč osmadvacetiletého norského útočníka Mathise Olimba bude na takový zápas zkrátka ještě pořádně dlouhou dobu vzpomínat.

"Cítil jsem se opravdu velmi dobře. V podstatě všechno, co jsem vystřelil na branku, skončilo gólem," těší na švédském serveru gp.se mladého útočníka, který se vzápětí pustil do popisu svých gólových momentů. "Dvakrát jsem jen stál na správném místě a jednou se mi povedla pořádně tvrdá střela. Byl to asi střelecky nejlepší zápas v mé dosavadní kariéře," svěřuje se agilní hokejista, jenž pochází z Gävle.

Talentovanému mladíkovi, jenž nosí na dresu číslo 88, patří výborné druhé místo bodování Ligy mistrů. Ve čtyřech zápasech nasbíral už úctyhodných 16 bodů za sedm branek a devět asistencí. Lépe si vede už pouze jeho spoluhráč z útoku Mathis Olimb, který ke čtyřem brankám přidal třináct nahrávek. A jen pro zajímavost, také pomyslný bronzový stupínek patří hráči Frölundy – obránci Eriku Gustafssonovi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz