Děsivý zkrat: Larkin napálil puk rozhodčímu do obličeje a teď pyká

8. února 2020, 10:11

Jan Šimek

Obránce Thomas Larkin se opět předvedl. Zhruba před dvěma roky nevybíravým zákrokem v utkání Ligy mistrů způsobil otřes mozku Danielu Paillemu, kterému tím v podstatě ukončil kariéru. Teď v utkání nejvyšší německé soutěže vypálil puk po rozhodčím – trefil ho přímo do obličeje!

O Kapku lepší hokej

Devětadvacetiletý bek nestihl před modrou čárou zachytit vyhození domácího Bremerhavenu, a tak rozhodčí samozřejmě odpískali ofsajd. Verdikt sudích ovšem Larkin zřejmě neunesl a přišel zcela nepochopitelný zkrat, kdy zadák Mannheimu vystřelil přímo po hlavním rozhodčím Marianu Rohatschovi a trefil ho do obličeje.

Rohatsch poté opustil ledovou plochu, na kterou už se kvůli zranění nevrátil. Utkání tak museli odřídit pouze tři rozhodčí. Larkin se následně za své jednání omluvil, trest ho ale neminul. Disciplinární komise DEL ho potrestala zastavením činnosti na devět soutěžních utkání, kdy právě Larkinovu omluvu vzala jako polehčující okolnost.

Thomas Larkin, jenž si coby majitel italského pasu zahrál s tamní reprezentací na třech světových šampionátech elitní divize, už o sobě dal nechvalně vědět dřív. V listopadu roku 2017 při osmifinále Champions Hockey League brutálním faulem odstavil ze hry Daniela Pailleho ze švédského Brynäs.

Paille utrpěl těžký otřes mozku, k hokeji se sice na chvíli dokázal vrátit, ale jen na pár měsíců. Pak byl kvůli zdravotním rizikům spojeným s vážným zraněním nucen ukončit aktivní hokejovou kariéru. Larkin za svůj zákrok dostal pouze čtyřzápasovou stopku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz