Deset největších otázek před startem nového ročníku Tipsport extraligy

Foto: Koláž Hokej.cz

12. září 16:39

David Jahoda

Nový ročník Tipsport extraligy je konečně tady. A s ním i řada otázek. Je jich mnoho, Hokej.cz se zaměřil na deset z nich.

NHL 20

Sáhne někdo po bývalých koučích nároďáku?

Vladimír Růžička je před novou sezonou bez trenérského angažmá. Poté, co se mu nezdály ambice Chomutova, se rozhodl spolupráci s Piráty raději rozvázat. Nyní pomáhá Kadani, ale to by pro případné „nápadníky“ neměl být problém. Po nečekaném vyhazovu z Magnitogorsku je volný i další bývalý trenér české reprezentace Josef Jandač.

Foto: Petr Kozelek, Aleš Krecl

Kdo jako první odvolá kouče?

Otázka, která by klidně mohla souviset s tou první. Vzhledem k tomu, že od nového ročníku sestupuje poslední tým přímo, by kluby s nakopnutím svých mužstev nemusely otálet.

Gulaš potřetí?

V předminulé sezoně 61 bodů, v té minulé dokonce o bod víc. Přepustí plzeňská raketa Milan Gulaš místo na trůnu pro nejproduktivnějšího hráče soutěže? Těžko říct. Opět totiž bude patřit mezi žhavé favority na vítěze bodování a není vyloučené, že završí hattrick.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Přijde pardubický restart?

Strašáka jménem baráž sice zvládly víceméně s přehledem, i tak by ale Pardubice minulou sezonu nejraději úplně vymazaly. V roce, kdy se bude na východě Čech slavit nepřetržitých 70 let mezi elitou, doufá Dynamo v procitnutí. Před novým ročníkem přišel třesk ve vedení klubu, výrazné změny přišly i v hráčském kádru. Přinese to kýžené zlepšení?

Foto: twitter.com/hcpce

Chytnou se uvadající hvězdy šanci?

V předminulé sezoně zažil Marek Trončinský bez tří bodů čtyřicetibodovou sezonu. Ani minulý ročník nebyl z jeho strany žádný propadák, ale v létě dlouho zůstával bez angažmá, až mu šanci v rámci krátkodobé smlouvy dal Litvínov, kde už dohrával předešlou sezonu. Na stejném místě se pokusí hodit svou kariéru do správných kolejí i útočník Richard Jarůšek, kterému ve Spartě pod Uwe Kruppem pšenka nekvetla. Martin Réway zkusí už několikátý restart, vyjde mu v Kladně pod křídly Jaromíra Jágra?

Foto: Roman Mareš, hc-kladno.cz

Bude Sparta konečně na nejvyšších příčkách?

Změna klubového vedení, v něm řada ikon a hvězdné posily v čele s novým kapitánem Michalem Řepíkem či uragánem z uplynulé sezony Markem Kvapilem. Pražská Sparta vypadá na papíře výborně, jenže už mnohokrát se v hlavním městě přesvědčili o tom, že jen jména úspěch nezaručí. Ve druhé sezoně pod vládou Uweho Kruppa by ale měl přijít zlom, chtělo by se říct – musí. Jinak může doba hájení německému kouči skončit.

Foto: hcsparta.cz

Vyhne se Třinec mistrovské kocovině?

Bývalý útočník Třince a nynější opora Olomouce Zbyněk Irgl se před sezonou nechal slyšet, že přichází éra Třince. Bude to tak? Oceláři prakticky neoslabili, díru po brankářské jedničce Šimonu Hrubcovi zalepili jiným reprezentačním gólmanem Patrikem Bartošákem. Osa mužstva drží dlouhou dobu pospolu, ruku k dílu přidávají mladíci. Pod Václavem Varaďou získal Třinec nejprve stříbro, na jaře pak vysněný titul. Bude medailová jízda trvat?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

(Jak dlouho) vydrží Salák v Kladně?

Mít v brance gólmana, který uplynulých sedm sezon chytal v KHL? To by byla pro nováčka z Kladna pecka! Bývalý reprezentační brankář Alexander Salák se s Rytíři už nějakou chvíli připravuje, Jágrův tým ale zatím žádné prohlášení o podpisu smlouvy nevydal. Je tedy stále otázkou, zda se rodák ze Strakonic dočká své extraligové premiéry. A jestli ano, jak dlouho mezi Rytíři vydrží? Stále ho totiž ve 32 letech láká hrát hokej za hranicemi.

Foto: Instagram Rytíři Kladno

Jak to zvládne Augusta?

V kanceláři sice pořád bude, spolu budou všechno pečlivě konzultovat, ale ze střídačky už Filip Pešán, nový šéftrenér Českého hokeje, zmizí. Patrik Augusta si tak podruhé ve své trenérské kariéře vyzkouší roli hlavního kouče extraligového celku. K ruce bude mít Jiřího Kudrnu. V Mladé Boleslavi to nedopadlo příliš valně, jak tomu bude teď u Bílých Tygrů?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bude Rob produktivní i v Tipsport extralize?

Fenomén minulého ročníku Chance ligy. S 65 body vyhrál bodování soutěže, s 39 góly usedl na pomyslný trůn krále střelců. Jak si ovšem povede o úroveň výš? V Plzni věří, že 24letý rodák z Českých Budějovic bude ve svých choutkách pokračovat i v nejvyšší soutěži.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz