Derniéra dvojčat: Litvínov se rozloučil s legendami Hüblem a Lukešem

Foto: Matyáš Rjabi, hcverva.cz

Představa Litvínova bez Viktora Hübla a Františka Lukeše? Dlouhé roky nemyslitelná. Jenže čas severočeských legend v černožlutých barvách se naplnil, klub z nejmenšího extraligového města už na své pouti bude pokračovat bez hokejových dvojčat. A při této příležitosti uspořádal na ZS Ivana Hlinky velkolepou rozlučku.

Sobotní akce nesla příznačný název „Derniéra dvojčat“ a zasáhnout musela srdce každičkého litvínovského fanouška. 

Vždyť byli dlouhé roky zvyklí vídat své dva hrdiny a obrovské srdcaře, jak se zápas co zápas rvou za milovaný klub.

Dohromady v Litvínově zvládli 1858 takových klání a zažili jak barážové starosti, tak historický titul, který v roce 2015 šokoval celou zemi. 

I proto se jim v sobotu celé město poklonilo. I proto dresy Hübla s Lukešem za obrovského aplausu vystoupaly ke stropu haly k dalším velikánům. 

Hlavním lákadlem celé derniéry byla hokejová exhibice, proti sobě se postavily tým Mistrů 2015 a Tým hvězd. Členy obou mančaftů vybírali populární „Franta s Vantou.“

Ještě předtím si každopádně fanoušci mohli užít bohatý program fanzony, autogramiádu a variaci různých soutěží. Zlatý hřeb přišel na řadu v 15:30 a předcházel mu slavnostní ceremoniál.

Jiří Šlégr, Martin Ručinský, Robert Reichel, Michal Trávníček a další...

Na led vyjížděly další a další velké postavy českého hokeje, ukázal se také brankář Pavel Francouz s maketou Stanleyova poháru.

Úvodní vhazování vhodili herci Ondřej Vetchý, David Novotný a Leoš Noha.

Rozlučka kromě toho přispěla na dobrou věc: hrálo se pro někdejšího litvínovského forvarda Jana Alinče, který je po úrazu při inline hokeji upoután na invalidní vozík.

Samotnou exhibici ovládli těsně 11:10 po samostatných nájezdech tým Mistrů z roku 2015.

Čtyři tisícovky diváků si vychutnaly zpestření v podobě krasobruslařského vystoupení Hüblových dcer, s Lukešem si zase zahrál jeho syn. 

Zkrátka ukázková tečka za velkými kariérami dvou nesmazatelných legend Litvínova.

Hübl i Lukeš nezůstanou jen v srdcích černožlutých fanoušků, ale navždy zvěnčeni také pod stropem tamního zimáku.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz