Derby rozsekl Kucsera. Nesmíme to vždy dělat takové napjaté, velí

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

27. listopadu 2019, 14:35

Daniel Kinc

Zdá se, že léčba Liborem Zábranským zabírá. Brněnská Kometa zvládla pod staronovým hlavním kouče druhé domácí utkání v řadě vítězně a opět se posouvá tabulkou vzhůru. V moravském derby proti Olomouci měli modrobílí otěže duelu ve svých rukou, přesto v závěru Hanáci málem vyrovnali. „Závěry si musíme hlídat, koncovku odehrát lépe a nedělat to vždy tak napjaté,“ podíval po utkání útočník Lukáš Kucsera.

HokejkaSHOPvanoce

Proti Olomouci jste ještě minutu před koncem vedli o dvě branky a znovu z toho bylo drama.
Těžko říct, čím to je. Všechny týmy samozřejmě jdou nadoraz a takové průběhy bývají. Je na každém týmu, aby ukázal, jaký je, a koncovku dotáhl do vítězného konce. Závěry si musíme hlídat, koncovku odehrát lépe a nedělat to vždy tak napjaté.

Nebyla na vás v závěru znát trochu nervozita? Přeci jen se mohl opakovat závěr pátečního zápasu s Hradcem Králové.
Neřekl bych nervozita. Soupeř byl v šesti a my jsme se museli pozorně bránit. Lítalo to sice kolem branky, ale snažili jsme se to bránit.

Vy jste dal nakonec vítěznou branku. Jak se celá akce seběhla?
Viděl jsem, že to vypadlo na obránce a když jsem viděl, že to bude hned hrát, tak jsem chtěl přihrávku zavřít ze strany. Naštěstí to poslal přímo do mě. Ode mě se to odrazilo, propadlo to a dostal jsem se za něj a byl jsem sám před brankou. Nějak to tak vyplynulo. Rychle jsem se podíval, co brankář dělá, chtěl jsem udělat náznak a potáhnout si puk do forhendu. Hlavně jsem to chtěl dávat nahoru, což se povedlo.

Kometě se v posledních zápase nebývale dobře daří přesilovky. Jak náročné jsou z vašeho pohledu pro bránící tým?
Je to opravdu těžké. Když začnete někoho bránit konkrétně, tak otevřete díru na jiného hráče. Holas (Petr Holík) a Zaťa (Martin Zaťovič) jsou hráči, kteří tu díru vidí a najdou ulici na druhého hráče. Konkrétně Holas je hodně nečitelný. Člověk ani někdy neví, kam to hodí, ani já to občas nevím (úsměv). A pak je třeba mít mezi kruhy takového hráče, který to samozřejmě umí trefit.

Trenéři vás posunuli až do čtvrté formace. Mění se nějak vaše úkoly?
Myslím si, že úkoly jsou pořád stejné. Je třeba neustále dřít, makat naplno a neustále se tlačit do branky. O tom to je.

Je hra pod taktovkou Libora Zábranského více o taktice a dodržování systému?
Dalo by se to tak říci. Je to právě o dodržování systému, samozřejmě jsme si řekli něco navíc a vylepšili to, co bylo potřeba. Je to hodně o koncentraci a soustředění se na detaily, které nám třeba předtím úplně nevycházely. Když se na to budeme soustředit, tak potvrdíme to, co jsme ukázali proti Olomouci.

V sobotu jste dokonce absolvovali trénink zaměřený na fyzičku. Pomohlo to?
Pohyb jsme měli dobrý. V neděli jsme měli volno, mohli jsme si odfrknout a myslím si, že jsme byli dobře připraveni.

Už ve čtvrtek vás čeká televizní předehrávka na ledě rozjetého Liberce. Co můžete zlepšit?
Samozřejmě je pořád co zlepšovat. Máme ale radost ze tří bodů a musíme se připravit na další zápas, kde to budeme chtít znovu potvrdit. V Liberci chceme uspět. Kdybych řekl, že budeme brát něco jiného než tři body, tak bych byl asi blázen.

Sestřih utkání Kometa Brno – Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz