Derby neprožívám, ale cítit v kabině je, líčí Hauser. Plzeň chce titul

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V ELIOD Extralize dorostu už zůstaly pouze tři stoprocentní týmy. Jedním z nich je po čtyřech duelech Plzeň, kterou čekají už ve čtvrtek stejně úspěšné Karlovy Vary. Indiáni se zatím mohou opřít o skvělou produktivitu, do které výrazně přispívá i Petr Hauser.

HokejkaTV

Petře, kde jsou příčiny vašeho skvělého vstupu do soutěže?
Trenéři nás dobře připravili na suché. Měli jsme hodně náročné tréninky, které nám pomohly v kondici. Navíc jsem se hodně sehráli na ledě, takže to nám také pomohlo. Jako tým táhneme za jeden provaz, nehádáme se a jsme v kabině semknutí. Pak už jde všechno samo. Stačí makat a poslouchat trenéry.

Postupně jste porazili Spartu, Chomutov, Kobru a Rytíře. Která výhra má pro vás nejvyšší cenu?
Ceníme si všech výher stejně, ale kdybych měl vybrat, pak bych asi řekl Kladno. Byl to hodně urputný zápas. Vedli jsme sice 4:0, ale Kladno nás potom hodně trápilo. Nakonec se ale zlomil zápas na naši stranu a dopadlo to výborně. Náročné to bylo ale i proti Spartě, která kousala, i když jsme vedli, byl to boj.

„Máme sílu všude, ale největší síla je náš tým.“

Bodově se moc zlepšovat nedá. Ale co výkon?
Vždycky se dá na něčem pracovat. My bychom se měli zaměřit na defenzivu, protože každý chce spíše tahat dopředu. I trenéři nás upozorňují, abychom koukali do obrany a nelítali jenom dopředu. Taky bychom měli proměňovat více šancí. Dávat všechny tutovky, které máme.

V čem se zatím ukazuje největší přednost mužstva?
Máme sílu všude, ale největší síla je náš tým.

A co početní výhody, ve kterých máte úspěšnost téměř 67 procent?
Na přesilovkách pracujeme. Trenéři výborně složili naší přesilovkovou hru, ve které nám to hodně klape. My jenom děláme, co máme, a za to dostáváme všechny góly. Klíčem je rychlá přihrávka a dobré zakončení.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Osobně se vám hodně daří, máte jedenáct bodů za sedm gólů a čtyři nahrávky. Jste spokojený?
Ano, zatím jsem se svými body hodně spokojený, ale musím poděkovat trenérům i spoluhráčům. V lajně si sedíme a trenéři mi dávají hodně moc prostoru, který se snažím jenom využít. Měl bych ale taky pracovat lépe do defenzivy.

Takže si s Dominikem Soukupem a Jakubem Šilerem rozumíte?
Hráli jsme spolu už minulou sezonu pár zápasů, kde se naše spolupráce načala. Teď jsme se hodně sehráli a navíc se k nám přidali výborní obránci – David Špaček a Jan Hodinář. Teď je mezi námi výborná chemie.

Kde máte osobní přednosti?
Já vlastně ani nevím. Mám docela přesnou střelu, proto dávám teď i dost gólů. Pracoval jsem na tom o prázdninách, snažil jsem se střílet, co to šlo. Na trénincích jsem se snažil na střelu soustředit. Hodně jsem se snažil pracovat taky na rychlosti, kterou jsem od minulého roku zlepšil.

„Nesmíme nic podcenit a hrát na sebe, aby si každý nabodoval.“

Máte před sebou nějakou metu v produktivitě?
Bodový cíl si nedávám. Chci, aby vyhrával tým. Když bude dobrá hra, přijdou i body.

Ve čtvrtek vás čeká první derby proti Energii. S čím do střetnutí půjdete?
Musíme jít do utkání s dobrým nasazením a hrát za tým. Nesmíme nic podcenit a hrát na sebe, aby si každý nabodoval. Bude to samozřejmě hodně těžký soupeř, který na nás bude dobře připravený, takže to bude hodně napínavý zápas.

Vnímáte derby nějak intenzivněji oproti jiným duelům?
Moc to neprožívám. Soustředím se na Vary stejně jako na všechny další zápasy. Cítím v kabině, že je to derby, ale nijak speciálně se na to nepřipravuju. Ani trenéři nám nedávají speciální motivaci, snaží se nás jenom psychicky podpořit, abychom byli v klidu, hráli naši hru a nedělali zbytečné chyby.

Jak bude náročné udržet první pozici v tabulce?
Bude to hodně těžké, ale když budeme pracovat jako tým, půjde to – chceme vyhrát mistrovství České republiky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz