Denis Kusý odchází z Pardubic na hostování do Chance ligy

Foto: hcdynamo.cz

Šikovný dvaadvacetiletý útočník Denis Kusý míří za větším vytížením do druhé nejvyšší soutěže. Stejně jako obránce Karel Nedbal bude z Pardubic hostovat v Třebíči.

NHL 20

„Denis je ve věku, kdy mu nejvíce prospěje, aby hrál co nejvíce mezi muži," vysvětluje Kusého přesun sportovní manažer Jaromír Kverka.

„Očekáváme, že si v Třebíči vybuduje silnou pozici, aby byl co nejvíce vytížený, a stane se jednou ze stěžejních postav týmu. Věříme, že tento krok Denisovi, s nímž samozřejmě počítáme, pomůže v jeho hokejovém růstu. Budeme ho podrobně sledovat,“ dodal Kverka pro hcdynamo.cz.

A reakce třebíčského vedení? „Očekáváme od něj kvalitu v útočné fázi. Našim fanouškům se představí už ve čtvrtečním zápase s Jihlavou,“ řekl sportovní manažer Radek Novák.

„Očekáváme, že si v Třebíči vybuduje silnou pozici."

Kusý má zkušenosti z mládežnických reprezentací a za sebou už má dvě kompletní sezony mezi muži. V ročníku 2017/2018 se blýskl v Litoměřicích, kde v 38 zápasech získal 27 bodů (12+15).

V uplynulé sezoně už nastupoval hlavně za Pardubice. Naskočil do 27 extraligových utkání s bilancí 2+3. Kusý je menšího vzrůstu a vyniká především technikou.

Nyní posílil Třebíč. Do Pardubic bude mít střídavé starty.

Aktuální soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda.

Obránci: Václav Čejka, Šimon Szathmáry, Lukáš Forman, Jakub Jenáček, Michal Furch, Lukáš Hort, Lukáš Marek, Martin Padrnos, Karel Nedbal.

Útočníci: Michal Vodný, Lukáš Nedvídek, Matěj Psota, Martin Šťovíček, David Michálek, Ondřej Malec, Lukáš Paták, Tadeáš Král, Radim Ferda, Robert Havlát, Jakub Čejka, Jan Václavek, Tomáš Havránek, Filip Jirásek, Josef Podlaha, Michal Matiaško, Denis Kusý.

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz