Den trenérů mládeže už v sobotu. I s dvěma hokejovými želízky

Foto: Díky, trenére

Hned několik odkladů potkalo finálový den akce Díky, trenére za rok 2020 – až tuto sobotu 25. září se konečně uskuteční. V Praze na Podvinném mlýně se rozhodne o tom, který trenér mládeže napříč všemi sporty je v Česku tím „nejlepším“.

Fanshop národního týmu

Slovo „nejlepším“ zde ale zcela záměrně dáváme do obrovských uvozovek. Sportovně-společenský projekt v žádném případě nemá rozdělit nadšené mládežnické trenéry na ty lepší a horší, ale naopak: Propojit je a upozornit na jejich fantastickou práci.

„Šestým rokem se snažíme podporovat lidi, kteří ve svém volném času věnují energii dětem a vedou je ke sportování. Vyzdvihujeme jejich konkrétní příběhy,“ vzkázal Petr Rydl, hlavní organizátor akce Díky, trenére, před finálovým dnem.

„Po loňských ročnících víme, že akce má neopakovatelnou atmosféru. Děkujeme také letošním partnerům projektu, konkrétně finanční skupině ČSOB, Nadaci ČEZ a Pumě za jejich podporu trenérů mládeže,“ doplnil.

Covidová situace může za to, že finálová osmička trenérů z loňského ročníku bude na jednom místě soupeřit o titul Trenéra mládeže 2020 až tuto sobotu 25. září. Konkrétně v UNYP Aréně Sparta na Podvinném mlýně.

Pro lední hokej je ctí, že mezi nejlepší proklouzli hned dva jeho zástupci, kteří tak zkusí navázat na posledního vítěze Davida Vinše.

Hlavní trenérka karlovarské přípravky Blanka Jiskrová se může stát v šestileté historii akce vůbec první ženou, která ji vyhraje. Ostatně mírná početní převaha žen nad muži (5:3) může být jedním z lehkých motivů finálového dne, vždyť nově bude vyhlášena i „Trenérka srdcařka“, kterou v anketě vyberou zástupci sportovní značky PUMA.

Do finále se dostal rovněž Vít Černohous, který v Přerově neustále rozšiřuje svůj záběr – kromě kategorií od první do páté třídy má jako hlavní trenér na starosti už i šesťáky a osmáky, a navrch působí také jako trenér dovedností u mužů, juniorů i dorostenců.

Z dalších odvětví budou mít na finále v osobách obětavých trenérů zastoupení volejbal, florbal, softball, jachting, bojová umění a mažoretkový sport.

A jak přesně bude Den trenérů mládeže probíhat? Každý účastník přiveze své svěřence a před odbornou porotou s nimi ukáže co nejatraktivnější a nejzábavnější cvičení. Porota, v níž zasednou například psycholog a mentální trenér Marian Jelínek, metodik Českého hokeje Zdeněk Vojta nebo boxerka Fabiana Bytyqi, z nich vybere čtyři nejlepší.

Ti následně dostanou přidělené vždy čtyři svěřence – ne však svoje, ale od jiných trenérů, kteří do závěrečného kola nepostoupí. Trenér je bude muset za krátkou dobu poznat a rozeznat jejich schopnosti.

Minitýmy následně budou soutěžit o titul ve třech týmových hrách. Vyhraje ten, kdo nasbírá nejvíc bodů.

Ve hře jsou ceny v celkové hodnotě přes 200 tisíc korun, kromě zmiňované Trenérky srdcařky bude vyhlášen také Trenér sympaťák. Během finálového dne, který organizátoři pojmou jako velkou show, vystoupí zpěvačka Dominika Lukešová a na autogramiádu dorazí populární bavič Jakub Kohák.

Akce odstartuje na Podvinném mlýně v 11:30 seminářem prvního vítěze akce Díky, trenére Michala Eisenkolba, jenž se pokusí inspirovat kolegy, jak některé prvky v trénování dělat zábavněji. Finále pak oficiálně vypukne ve 13 hodin a potrvá zhruba čtyři hodiny. Vstup na celou akci je zdarma.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz