Děkovačky si hrozně užívám, usmívá se Klouček po druhé nule

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Jeden rok, deset měsíců a šestnáct dní. Tolik času uběhlo od poslední výhry Dynama nad Mladou Boleslaví. V pátek večer se ale pardubickým hokejistům další vzájemný zápas povedl na výbornou a černou sérii šesti proher ukončili domácí výhrou výsledkem 3:0. „Na to nekoukáme. Na Boleslav jsme se dobře připravili, využili jejich slabších stránek a zaslouženě vyhráli,“ říká stručně trenér Miloš Holaň.

Nový fanshop

Po krátké absenci se v pardubické kleci objevil jeden z hlavních strůjců zlepšených výkonů Dynama z poslední doby Milan Klouček. Proti němu stál na druhé straně mezi třemi tyčemi Brandon Maxwell, který byl taktéž v minulosti hráčem Pardubic, a utkání bylo právě o těchto dvou pánech. Oba byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu.

„Na Maxwella tým upozorňuji před každým zápasem, znám ho z Ruska. Je to kluk, který se maximálně soustředí na každý zápas a navíc proti Pardubicím má díky svému konci tady speciální motivaci. Co se týče Milana Kloučka, vůbec jsme nevěděli, jestli bude chytat. Milan se rozhodl nastoupit až den před utkáním,“ shrnul představení obou gólmanů domácí trenér Miloš Holaň.

Muži v maskách drželi skóre na nulách do poloviny utkání a rozhodně se během první půl hodinky nenudili. Jako první málem kapituloval Milan Klouček, když v pětadvacáté minutě Lukáš Žejdl těsně před ním tečoval kotouč a domácí gólman neměl ani tušení, kde je puk. „Myslím, že to byl klíčový zákrok, který mě nakopl. Žejdl tečoval puk těsně přede mnou a už jsem si myslel, že je to gól, vůbec jsem o kotouči nevěděl. Ohlídnul jsem se za sebe a viděl jsem ho těsně před brankovou čárou,“ ulevil si devatenáctiletý gólman Dynama.

„Na nulu jsem začal myslet nějaké čtyři minuty před koncem."

Do vedení šli tedy domácí. Po Tomáškově přihrávce se před Maxwella dostal Jordann Perret a bekhendovou střelou se štěstím kotouč propasíroval přes brankářovu vyrážečku do sítě. „Byl to jeden z rozhodujících momentů utkání. Skvěle jsme bránili, blokovali střely a tenhle šťastný gól nám hodně pomohl,“ přemýšlel Holaň.

Do konce druhé třetiny dokázalo Dynamo využitou přesilovkou zásluhou přesně mířené střely Jána Sýkory zvýšit na 2:0 a na konečných 3:0 upravil na začátku poslední desetiminutovky po parádní souhře čtvrté pardubické formace Matěj Beran. Dynamo tak dokázalo porazit Mladou Boleslav po necelých dvou letech. „Vůbec se na to nedívám. Hlavně doma musíme bojovat a nikdo se nás neptá, proti komu hrajeme. Na Boleslav jsme se dobře připravili, využili jsme jejich slabých stránek a byli jsme úspěšnější,“ zhodnotil vítězství stručně hlavní trenér Východočechů.

Pod výhrou je tučným písmem podepsaný Milan Klouček, jenž pochytal všech pětadvacet pokusů Mladé Boleslavi. „V utkání se mi chytalo výborně. Kromě poslední třetiny, kterou kluci přede mnou výborně odbránili, na mě pořád chodily nějaké střely a držel jsem se v tempu. Na nulu jsem začal myslet nějaké čtyři minuty před koncem, když jsme šli do přesilovky,“ přemítá spokojený mladík.

„Ondra Kacetl mě v poslední době hrozně podporuje, tak jsem mu po zápase říkal, že na děkovačce něco vymyslíme."

Problémy mu na ledě trochu dělá přepínání mezi angličtinou a češtinou. „Je to zápas od zápasu lepší, ale dneska jsem si zase spletl Tomáška s Cardwellem a řval jsem na Davida anglicky, ať bruslí. Naštěstí byl ale pět let v Americe, takže tomu v pohodě rozuměl,“ smál se.

Devatenáctiletý Klouček vychytal druhou nulu v sedmi utkáních a jeho statistiky zdobí skvělá čísla. Náležitě je pak po utkání oslavil s fanoušky. Na děkovačku si dokonce přizval jednoho se svých parťáků z brankoviště Ondřeje Kacetla. „Cítil jsem obrovskou euforii! Ten pozápasový kontakt s fanoušky si hrozně užívám a děkovačka s Kácou? Ondra mě v poslední době hrozně podporuje, tak jsem mu po zápase říkal, že něco vymyslíme, ať to není pořád stejné. Doufám, že diváci byli spokojení,“ přeje si závěrem.

Sestřih zápasu HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz