Děkovačka byla super! raduje se Teplý. Ale na oslavy není čas

Foto: Alena Zapletalová

26. prosince 2019, 20:53

Martin Voltr

Čeští junioři potřebovali spoustu hrdinů, aby na úvod světového šampionátu přemohli Rusy. A jedním z nich byl rozhodně Michal Teplý. Vykouzlil tři gólové nahrávky, na ledě necházel ani u vítězné trefy Jana Jeníka ve dvojnásobné přesilovce.

partneři českého hokeje

Michale, musíte mít obrovskou radost, že?
První zápas proti Rusku před takovou kulisou jsme zvládli 4:3, takže jsme za to rádi. Není tady ale moc čas dlouho slavit, protože další zápas hrajeme proti Německu a měli bychom ho zvládnout. Jo, máme radost, ale musíme to hodit za hlavu a soustředit se na Německo.

Výhra vás ale musí nakopnout. Když vás spousta lidí předem odepisovala...
Kluci v kabině se o tom bavili možná dvakrát, ani to ne. Jinak je nejlepší ty komentáře nečíst. Když lidi přijdou, určitě budeme rádi a budeme se jim snažit ukázat, že umíme vyhrát třeba i proti Rusku. Moc ale neřešíme, že říkají, že jsme špatný ročník oproti 99kám.

V hale jste každopádně měli podporu fantastickou. Jak vám pomohla?
To bylo něco neuvěřitelného. Tady byla vyprodaná aréna a všichni lidi chtěli, abchom vyhráli. A to se nám povedlo. Pak ta děkovačka po zápase, to bylo super!

Je náročné v takové atmosféře udržet chladnou hlavu a hrát, jak máte?
Myslím, že jsme byli nervózní v těch dvou přípravných zápasech, co jsme hráli před mistrovstvím. Ale teď jsem aspoň já nervózní nebyl. Řekl bych, že kluci byli třeba první dvě střídání a pak to z nich spadlo. Je důležité, že jsme zvládli takhle těžký první zápas, byl to ostrý start. Lidi nás jenom hnali.

V úvodní třetině vás přitom Rusové vysoko přestříleli. Tam vás mohla těšit jedině ta produktivita...
My jsme vedli 2:0, pak jsme se ale zbytečně nechali vyloučit a oni z toho dali dva góly. Jsou šikovní na přesilovkách a na puku, tak to bylo od nás trochu zbytečné. Za stavu 2:0 jsme tu třetinu měli dohrát v klidu, a ne si nechat dát dva góly, aby to bylo 2:2 a oni byli zase ve hře.

Vy jste také využili dvě přesilovky. Hráli jste ale ještě další dobu v pěti proti třem, a tam už vám to nevyšlo, což vás mohlo stát zápas.
Bohužel jsme nedali góly, ale ty přesilovky byly sehrané dobře. Vlastně to ale nemůžu říct, protože z nich nebyly góly... Stalo se, ale naštěstí jsme vyhráli.

Když jste v první minutě viděl, jak ze hry odstupuje Jakub Lauko, co vám blesklo hlavou?
Já jsem ani nezaregistroval, co se vlastně stalo. Jenom jsem viděl, jak tam leží. Popravdě jsem si myslel, že ho někdo odveze na střídačku a za tři střídání bude dobrej, ale bohužel není dobrej. Je to z našeho týmu jediný hráč, který už hraje AHL v Providence. Takže taková ztráta asi bude na turnaji znát.

Bojovali jste i za něj?
Viděl jsem ho, jak tam sedí za plexi o berlích, a nebyl to úplně hezký pohled. Trochu jsem se vžil do jeho situace. Kdyby se to stalo mně, taky bych určitě nebyl šťastný.

V závěru bylo vidět, že se můžete spolehnout na Lukáše Dostála v brance, že?
Lukáš prokazuje už asi dva roky, že je prostě top brankář. Já jsem si stoprocentně jistý, že když budeme potřebovat podržet, tak on nás prostě podrží. A my když k tomu něco přidáme jako dneska, tak můžeme vyhrát.

Do zápasu proti Němcům se vaše role o dost promění, půjdete do něj v roli favorita. Jaké to bude?
Jak jsem říkal. My se teď vůbec nemůžeme soustředit na Rusko, že jsme ho porazili, ale musíme se na videu a našich mítincích dobře připravit na Němce. Hlavně je nepodcenit, protože oni nemají úplně špatný tým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz