Děčínští hokejisté a fanoušci pomohli Noemi a Jarouškovi

19. září 2014, 15:45

Adam Bagar

Premiérový domácí zápas děčínských hokejistů v novém ročníku 2014-15 se nesl ve znamení pomoci tělesně postiženým dětem Noemi a Jarouškovi, kteří přišli na svět s dětskou mozkovou obrnou. Hokejisté s medvědem na prsou společně s rozhodčími a svými fanoušky vybrali více než třicet tisíc korun a dopřáli tak nerozlučné dvojici osmiletých kamarádů tolik potřebný pobyt v severomoravských lázních Klimkovice.

Nový fanshop

Jaroušek Brauer a Noemi Emine Deibertová přišli na svět o něco dříve, narodili se s dětskou mozkovou obrnou. Ačkoliv mají tělesné postižení, pravidelnou rehabilitací a obrovským odhodláním se jejich vývoj neustále zlepšuje. Jsou to bojovníci, zaslouží velký obdiv. Čertíci na kolech, jak bývá nerozlučná dvojice nazývána, se v uplynulém týdnu představili na zimním stadionu v Děčíně, kde si duel s Táborem patřičně užili.

Součástí akce byl i prodej vlastnoručně dělaných výrobků, o něž byl mezi fanoušky děčínského klubu velký zájem. Vybralo se takřka jedenáct tisíc korun! Přispěla také kabina domácích hokejistů a dokonce rozhodčí. Ti společnými silami přidali dalších téměř sedm tisícovek a přibližně patnáct tisíc korun vybral od kamarádů a sponzorů bývalý děčínský hráč Kamil Chvátal. Suma sumárum, vybralo se víc než třicet tisíc!

Šeky byly oběma osmiletým dětem předány během slavnostního zahájení střetnutí, na jehož začátku si vhodily čestné buly a převzaly dres domácího týmu. Díky klubu tak mohou Noemi s Jarouškem podstoupit speciální rehabilitační program, na který odcestují do severomoravských lázní Klimkovice. Je příjemné vidět, jak taková akce dokáže vykouzlit úsměvy na několika tvářích. Nejen dětí, ale také jejich rodičů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz