Děčín hledá kouče. Trenér Hašek skončil kvůli časovému vytížení

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

14. března 2020, 19:24

Ondřej Mach

Na lavičce druholigového Děčína nebude pokračovat dosavadní trenér Jaroslav Hašek. Dvaačtyřicetiletý kouč v klubu skončil na vlastní žádost, hlavním důvodem je časové vytížení a únava. Informaci přinesl Deník.

O Kapku lepší hokej

„Je pravda, že jsem skončil na pozici hlavního trenéra u mužstva dospělých. Důvodem je časová vytíženosti a celková únava. Měl jsem k trénování dospělých i kategorii dorostu a druhé třídy, kde mám svého kluka. K tomu ještě zaměstnání. Čili když to shrnu, tak jsem ráno odcházel v osm hodin a vracel se v osm hodin večer,“ uvedl Hašek pro Deník.

„Jarda to avizoval s předstihem. Odvedl tady kus dobré práce a já doufal, že si to rozmyslí.“

Děčínu stejně jako ostatním českým hokejovým klubům skončila sezona tento týden. Kvůli posledním nařízením vlády nebude možné v play off třetí nejvyšší soutěže pokračovat. Postupy a sestupy v nedohraných soutěžích se bude výkonný výbor ČSLH zabývat příští týden.

Vedení klubu o Haškově rozhodnutí vědělo už dříve. „Jarda to avizoval s předstihem. Odvedl tady kus dobré práce a já doufal, že si to rozmyslí. Společně s Martinem Pošustou jsme si to všichni tři na lavičce užili. Spolupráce byla výborná,“ pochvaloval si manažer Medvědů Jan Havlíček.

 

Severočeši za sebou mají poměrně dobrou sezonu. Medvědi základní část zakončili na čtvrtém místě tabulky, v předkole vyřazovací části vedli v sérii proti Řisutům. Další možnost zabojovat o postup do první ligy už ale letos kvůli pandemii koronaviru nedostanou.

„Myslím si, že letošní sezonu mohu hodnotit jako úspěšnou. Zakončili jsme ji na čtvrtém místě. Vzhledem k našim možnostem to považuji osobně za velký úspěch. K tomu předkolo play off, které se pro nás vyvíjelo také dobře. Takže celkově asi spokojenost, i když u hráčů ještě určité rezervy byly,“ pokračoval Hašek pro denik.cz.

„Myslím si, že letošní sezonu mohu hodnotit jako úspěšnou. Zakončili jsme ji na čtvrtém místě. Vzhledem k našim možnostem to považuji osobně za velký úspěch.“

Dvaačtyřicetiletý kouč mužstvo vedl dva roky, v obou sezonách s ním obsadil čtvrtou příčku. Hašek se na trénování vrhl hned po skončení hráčské kariéry, klubový odchovanec mimo to nastupoval i v první lize za Chomutov nebo Litoměřice. S Piráty si v roce 2010 zahrál baráž o extraligu. 

Manažer Havlíček už pracuje na příchodu nového kouče. „Něco v hlavě mám. Ale je to čerstvé a vše je ve fázi jednání. Pokud by to bylo nezbytně nutné, rád bych se naplno věnoval své pozici manažera. Samozřejmě bych tým nenechal ve štychu,“ pravil děčínský funkcionář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz