Debutant Formánek zazářil gólem: Pokyny od trenérů? Nevymýšlet kraviny

Foto: Twitter HC Dynamo Pardubice

Kometa byla v závěrečném duelu základní části proti Pardubicím jasným favoritem – v případě výhry totiž mohla začít předkolo play off doma, a navíc soupeř dorazil v dosti omlazené sestavě. Ta však předvedla parádní výkon!

Aplikace Tipsport extraligy

Hosté soupeře přestříleli a odvezli si zpět na východ Čech jasnou výhru 5:2. Pod tu se také podepsal premiérovým gólem při debutu v TELH talentovaný útočník František Formánek.

Jeden z talentů pardubického hokeje trávil většinu sezony v prvoligovém Vrchlabí, ale v posledním kole základní části extraligy dostal šanci také v Dynamu.

„Zápas jsem si hrozně užil. Doufám, že dostanu co nejdřív další příležitosti, abych si mohl znovu za Dynamo zahrát extraligu,“ neskrýval své nadšení šestnáctiletý útočník.

„O nominaci jsem se dozvěděl v sobotu ve Vrchlabí před zápasem s Kolínem. Věděl jsem, že o den později pojedu do Pardubic a budu hrát zápas na Kometě,“ doplnil.

Dynamo do Brna dorazilo celkově v omlazené sestavě. Jistotu sedmého místa po základní části mělo v kapse. Kromě Formánka debutoval v extralize také obránce Ondřej Chabada, druhý start zapsal Tomáš Jelínek a v pozici dvojky čekal na svou příležitost brankář Michal Borovička.

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

I díky tomu, že se de facto „nehrálo o nic“, měli Formánek a spol. na hřišti větší volnost.

„Trenéři nám řekli, že máme hrát jednoduše a svoji hru, a že nemáme vymýšlet nějaké kraviny. To jsme podle mě dodržovali a i díky tomu jsme vyhráli,“ popsal.

A jak se cítil on sám v úvodní třetině? „Byl jsem trochu nervózní, ale po dvou třech střídáních mě to přešlo a hrál jsem svoji hru,“ dodal odhodlaně talentovaný útočník, který získává zkušenosti i v mládežnických reprezentacích. 

Svůj debut v nejvyšší soutěži navíc korunoval premiérovou brankou, která stála za to! Puk sebral ve středním pásmu, stahovačkou se zbavil Stanislava Svozila a brankáře Klimeše rychlou kličkou do forhendu lišácky vymíchal.

„Trochu jsem byl nervózní, co přesně mám udělat, když jedu sám, ale vyřešil jsem to, myslím, jak nejlépe jsem mohl. Podle mě se mi ten gól hodně povedl a jsem za to rád. Doufám, že brzy přidám i další,“ netajil se.

Nejen před zápasem, ale i během něj, se dočkal se svými parťáky s košíky podpory i od starších a zkušenějších spoluhráčů: „Říkali, ať nejsme nervózní, dovolíme si, zahrajeme soupeři do těla a jsme drzí. To jsme splnili, řekl bych.“

A první gól nezůstane jen tak, pokladník týmu se určitě ozve. „Stát mě to bude hodně, tak uvidíme, jakou sumu mi tak kluci dají,“ uzavřel své povídání s úsměvem.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz