De la Rose opouští extraligu, ze Sparty se vrací do Švédska

Foto: hcsparta.cz

Kádr Sparty opouští švédský obránce Erik de la Rose, se kterým vedení klubu po nevýrazných výkonech z konce sezony neprodloužilo smlouvu. Pražané o tom informují na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Erik de la Rose přišel do metropole loni v listopadu z Vítkovic výměnou za Blaže Gregorce. „Erik nám ze začátku výrazně pomohl, podařilo se mu vstřelit i důležité branky, platil za jednoho z nejlepších obránců," hlásí sportovní manažer klubu Michal Broš.

Po nadějném startu ztrácel místo v sestavě a skončil na tribuně

Postupem času ale Švéd, který ve Spartě zapsal tři body v 18 utkáních, ztrácel místo v sestavě a konec sezony strávil na tribuně. „Po skončení ročníku jsme se rozhodli dál nepokračovat ve spolupráci a po vzájemné dohodě jsme smlouvu ukončili," prozrazuje.

De la Rose už má o novém angažmá jasno, po pěti letech se vrací do Švédska. Na spolupráci se dohodl s týmem Västerås IK, který působí v tamní druhé nejvyšší soutěži. „Erikovi přejeme v jeho budoucí kariéře hodně štěstí," doplňuje někdejší útočník.

V extralize odehrál za Jihlavu, Vítkovice a Spartu 84 zápasů

Pětadvacetiletý hokejista přišel do Česka před sezonou 2017/18 z norského Storhamaru, mezi tuzemskou elitou sehrál celkem 84 zápasů s bilancí 22 bodů (8+14), dalších 12 utkání přidal v baráži. Před působením ve Spartě a Vítkovicích hrál sezonu za Jihlavu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz