David Roupec odchází z Frýdku-Místku. Hrát bude v Itálii

Ofenzivní obránce David Roupec sehrál za Frýdek-Místek 17 zápasů (1+2), poté zamířil do Alpské hokejové ligy. | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

7. listopadu 2016, 21:16

Marek Hedbávný

V sobotu nastoupil v derby proti Havířovu, teď ale Frýdek-Místek opouští. David Roupec míří do Alpské hokejové ligy. Angažování ofenzivního beka potvrdil na svých stránkách italský klub Broncos Sterzing/Vipiteno.

Fanshop

Roupec přišel do Frýdku-Místku během přípravy na ledě. Někdejší hokejista Hradce Králové, Havířova nebo Prostějova vyčkával na nabídku z ciziny či extraligy, protože se ale žádné adekvátní nedočkal, zahájil sezonu u prvoligového nováčka.  

Po sedmnácti zápasech, ve kterých získal tři kanadské body (1+2), se s ním zase rozloučil. V pondělí večer jej totiž jako novou posilu ohlásil Sterzing. Podle informací klubových stránek už s týmem trénuje a čeká se jen na vyřízení transferkarty.

Sterzing, nebo chcete-li Vipiteno, leží na hranicích Rakouska a Itálie. Proto ten dvojjazyčný název. Nedávno v horském městečku působili Roman Erat nebo David Ludvík. To hrál Sterzing ještě italskou soutěž. Od letošní sezony se účastní nového projektu Alpské hokejové ligy.

Zatím se mu nedaří, je v dolní polovině tabulky, a proto loví posily v zahraničí. Příchodem Roupce získává obránce, který umí podpořit útok a jehož doménou jsou přesilové hry.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Opavy bude ve Sterzingu jediným českým krajánkem. Ve zbylých týmech soutěže, která sdružuje kluby z Itálie, Rakouska a slovinskou Jesenici, hrají Josef Straka, Jan Kolář, Jakub Mužík, Petr Vala, Ondřej Nedvěd a Jan Polata.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz