bahis siteleri

Daňo po ztrátě v Severním Irsku: Pořád věřím v postup do play off

Foto: hcocelari.cz

Hokejisté Třince si trip do Severního Irska za rámeček nedají. Tamnímu Belfastu překvapivě podlehli 2:3 po samostatných nájezdech, čímž si zkomplikovali cestu do play off Ligy mistrů.

Britové nesehráli špatný zápas už před týdnem pod Javorovým, doma ale kousali ještě víc. „Věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Byli nepříjemní, dobře bruslili. Hráli podobně jako před týdnem u nás. Hráli velmi dobře a těžko k tomu můžu teď říct něco jiného,“ přiznal na klubovém webu útočník Marko Daňo.

Ocelářům podobně jako v pátek proti Skelleftee nevyšel vstup do utkání, Belfast je v první třetině přestřílel jasně 15:7 a zaslouženě vedl 1:0. Favorit se mohl dostat zpátky do hry na startu druhé části při dvouminutové početní výhodě dvou hráčů, ale nezvládl ji. „Přesilovky musíme doladit,“ uvědomoval si Daňo.

Třinec pořádně zapnul až ve třetí třetině za nepříznivého stavu 2:0, kdy soupeře přestřílel 13:1 a vynutil si alespoň prodloužení. „Ukázali jsme si, že když zapneme a hrajeme náš hokej, umíme se vrátit do zápasu i za nepříznivého stavu. Mohli jsme klidně taky vyhrát, ale bohužel nám to tam v závěru nepadlo.“

Rozhodnout mohli Oceláři při pětiminutové přesilovce na přelomu základní hrací doby a prodloužení, ale tahle disciplína jim na Ostrovech zkrátka vůbec nešla. „Nevyužili jsme přesilové hry, ve kterých jsme ten zápas mohli zlomit a překlopit stav na naši stranu mnohem dříve,“ mrzelo slovenského útočníka.

Tříhodinové drama nakonec rozsekla až desátá série nájezdů, spokojenější byl po nich Belfast. „V nájezdech už je to vyloženě loterie, šťastnější byl v ní soupeř a má extra bod navíc. Beru to ale jako dobrou prověrku před začátkem ligy. Teď se musíme dát dokupy a být připraveni na pátek,“ zavelel Marko Daňo.

Porážku 2:3 sledovalo na tribunách v Belfastu i přibližně 150 třineckých fanoušků! „Jsou úžasní! Vytvořili skvělou atmosféru. Věřím, že si výlet do Belfastu užili i přesto, že jsme jim nakonec nedali vítězství. Je skvělé vidět takhle velký počet lidí, kteří se posbírají a jsou ochotni jet za Oceláři takhle daleko,“ nadchlo jej.

Foto: hcocelari.cz

I kvůli fanouškům se český mistr ještě touží porvat o postup do play off, přestože se mu porážkou v Severním Irsku vzdálil. Stále má však všechno ve svých rukou. V říjnových partiích proti švýcarskému Davosu musí urvat aspoň pět bodů, když aktuálně ztrácí na švédskou Skellefteu tři a Davos čtyři body.

„Davos má kvalitní mužstvo a my zároveň spoustu času se na ten zápas připravit. Teď se budeme soustředit na extraligu, ale jakmile se utkání s Davosem budou blížit, pustíme se do nich. Pořád věřím, že budeme schopni ty zápasy vyhrát a ještě do play off Champions Hockey League postoupit,“ uzavřel Daňo.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz