Daniel Spratek málem skončil s hokejem, teď válí. Chci se hrou bavit, říká

Foto: Archiv Daniela Spratka

Vítkovice jsou na hraně postupu do vyřazovací fáze DHL Extraligy juniorů. Útočník Daniel Spratek během minulého týdne zaznamenal proti kladenským Rytířům dva góly a tři nahrávky, čímž výrazně pomohl svému celku k důležité výhře. „Naše formace hraje výborně jako celek. Jsem rád za to, že s námi měl trenér trpělivost a z toho plyne, že mi tam napadaly i nějaké body," říká forvard, který si během aktuálního ročníku vyzkoušel i druhou ligu.

Nový fanshop

Minulý hrací týden se vám povedl parádně. Jak byste se za svými výkony ohlédl?
Nerad bych hodnotil čistě svůj výkon, protože celá formace hraje výborně jako celek. Hned po příchodu jsem dostal dva šikovné útočníky Dominika Rašku a Lukáše Peterku, trenér nám dal nějaký čas na sehrání a teď to začíná sklízet ovoce. Jsem rád, že s námi měl trpělivost, a z toho plynou i nějaké body. S kluky se cítím na ledě výborně.

Dostali jste se na dvanáctou, poslední postupovou pozici tabulky. Jak bude těžké se na ní udržet a co pro to musíte udělat?
Když jsem do Vítkovic přišel, kluci byli na posledním místě a nějaké play off v úvahu vůbec nepřicházelo. Postupem času začali kluci strašně chtít vyhrávat a bavit se hokejem. Myslím si, že můžeme být ještě výš, máme na to, jen musíme makat a neuspokojit se. Nálada v kabině je výborná, na tréninku se povzbuzujeme i u úplných prkotin a soutěžíme mezi sebou, jak se jen dá. V hlavách máme všichni jen jeden cíl, a to play off.

Foto: Archiv Daniela Spratka

Máte i starty ve druhé lize. Jak jste vnímal tato angažmá a co vám dala?
Tento rok jsem působil ve dvou druholigových klubech. Ve výborně hrajícím Havlíčkově Brodě, kde jsem od zkušených hráčů posbíral hrozně moc zkušeností. Stačí se podívat na soupisku, jsou tam hráči jako Lukáš Endál, Miroslav Třetina nebo Jiří Vašíček… Druhým týmem bylo Valašské Meziříčí, kde jsem se zase přiučil hokejové pohodě. Druhou ligu bych celkově hodnotil jako silovější, je vidět zkušenější hokej než třeba v juniorce. Ta je zase o hodně rychlejší.

„Pak to došlo do bodu, kdy jsem se doma před otcem párkrát psychicky zhroutil. Nevím, co bych bez něj dělal. Měli jsme spolu dlouhé debaty o tom, jestli nebude lepší se naplno věnovat studiu.“

Proč jste ve druhé lize skončil?
V Havlíčkově Brodě jsem byl daleko od domova a celkově vše nedopadlo tak, jak se očekávalo, a to psychice moc nepřidá. Domluvil jsem se na ukončení smlouvy. Poté jsem nastoupil ve Valašském Meziříčí, kde byl ale zase problém s dojížděním. Denně jsem strávil i přes pět hodin ve vlaku, takže jsme se nakonec také dohodli na rozvázání smlouvy. Teď už mám povolené akorát střídavé starty do extraligy.

V DHL Extralize juniorů hrajete na výjimku. Jak si prodloužené působení v mládeži užíváte?
Jsem strašně rád, že se může hrát na výjimku, a ještě radši, že o mě náš trenér pan Mojmír Trličík měl zájem. Už jsem měl v hlavě i to, že ukončím svou hokejovou kariéru… Jinak se samozřejmě v kabině snažím vzhledem k věku být lídrem a příkladem pro mladší hráče. Ale musím říct, že v týmu je hodně dříčů, takže to není tak těžké.

Foto: Archiv Daniela Spratka

Proč jste přemýšlel o konci s hokejem? Co se stalo?
Věřil jsem špatnému člověku, který se mi staral o angažmá. Kamkoliv jsem přijel, nikdo ho nebral vážně, smlouvy jsem si domlouval sám. Někdy mi byly řečeny úplně jiné věci, které mají být ve smlouvě, než jak to nakonec bylo. Seděl jsem na koberečku před podpisem další spolupráce a ukončil jsem ji, čímž to ale vše neskončilo, bylo tam i nějaké vyhrožování... Pak to došlo do bodu, kdy jsem se doma před otcem párkrát psychicky zhroutil. Nevím, co bych bez něj dělal. Měli jsme spolu dlouhé debaty o tom, jestli nebude lepší se naplno věnovat studiu. Nakonec mi řekl, ať zavolám panu Trličíkovi, kterému chci poděkovat za to, že mi pomohl v nouzi a vzal mě zpátky do Vítkovic. Tam jsem si řekl, že na sobě chci pracovat, bavit se hokejem a pomoct klukům.

Máte tedy už nějaké plány na příští sezonu?
Chtěl bych hlavně dál hrát hokej. Teď se ale musím soustředit pouze na zbytek této sezony a dál se uvidí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz