Daneček slaví vítězství salty. Trenéři mi říkali, ať neblázním, vypráví

Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Při děkovačkách už si zazpíval lidovou i rockovou písničku, známý je ale pro jinou oslavu – po výhrách skáče salta. Poslední dvě sezony takhle baví Lukáš Daneček fanoušky Frýdku-Místku.

Fanshop

» Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy ZDE

„Na moje první salto si nevzpomenu. To už bude dávno," pátrá v paměti Daneček. „Přišlo to zničehonic. Začalo to běžným kotrmelcem a potom z něho vzniklo takové menší salto."

Ani předtím na tréninku přemet nezkoušel. „Nic takového. Co kdyby se mi něco stalo," směje se. Při děkovačce ale na zranění nemyslí. „Když jdete do něčeho naplno, zranění se nebojíte. A já vždycky do všeho skáču po hlavě."

Obavy z Danečkových oslav tak panovaly hlavně v realizačních týmech. „Trenéři už mi párkrát říkali, ať neblázním, já si ale vždycky věřím. Kdo ví, třeba to někdy nevyjde," usmívá se známý šoumen. „Fanoušci pro mě znamenají hodně. Když je dobrý zápas a oni jsou skvělí, tak si to moc užívám. Škoda, že ne vždy jde všechno skvěle."

„Při odchodu z AZetu jsem si řekl, že když proti němu budu někdy hrát, nikdy se nebudu radovat."

Když na začátku listopadu vychytal vítězství proti mateřskému Havířovu, mírnil se. „Už při odchodu z AZetu jsem si řekl, že když proti němu budu někdy hrát, nikdy se nebudu radovat," říká a zdůrazňuje slovíčko nikdy. „V Havířově jsem totiž zažil to, co už asi nikde nezažiji."

Daneček opustil AZet v roce 2015. Zamířil do tehdy druholigového Frýdku-Místku, který skládal tým na postup. Za pomoci Třince cíl splnil, a tak je WSM Liga bohatší o slezské derby. „Ve vzájemných zápasech se hraje kvalitní hokej a na obou stranách je kvalitní publikum. Moje pocity byly smíšené až divné. Nebylo mi nijak příjemně, ale to k hokeji asi patří."

To už ale vypadá hodně nebezpečně...

To už ale vypadá hodně nebezpečně... | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

V poli by mě to strašně bavilo. Teď už je asi pozdě

Lukáši Danečkovi neřekne nikdo jinak než Steve. „Tahle přezdívka vznikla, když jsem měl tři roky. Můj bratr vzal v pokojíčku nůžky, posadil mě na hrnec a ostříhal mi vlasy. A já prý vypadal jako Steve McQueen (americký herec známý rolí v Sedmi statečných, pozn. red.). Od té doby mi to zůstalo," vypráví.

Po vzoru staršího bratra Jana, který dnes hraje za Osvětim, a otce Jana, trenéra havířovského mládeže, se dal na hokej. Nezamířil však do útoku, ale do branky. „Asi proto, že jsem byl menší postavy. Navíc za barákem nebo doma na koberci někdo musel chytat bráchovi," vzpomíná.

„Můj bratr vzal v pokojíčku nůžky, posadil mě na hrnec a ostříhal mi vlasy. A já prý vypadal jako Steve McQueen. Od té doby mám přezdívku Steve."

„Nikdo mi to nevymlouval. Já sám ale někdy ano. V poli by mě to totiž strašně bavilo. Teď už je asi pozdě," usmívá se gólman, který má na masce krom velkého portrétu Ježíše (Lukáš je věřící) také fotku svých dcer. „Děti na helmě mi připomenou, že na světě je spousta jiných věcí než prohra, i když každá bolí."

Bohužel pro něj letos Frýdek-Místek častěji prohrává než vyhrává. Nováček soutěže je až třináctý. „Naše výkony nejsou ideální, ale to vše se může změnit, jen je tomu třeba věřit. Ono to půjde. Máme sice mladý a ne moc zkušený tým, ale já nám věřím."

Lukáš Daneček.

Lukáš Daneček. | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Kuriozita. Daneček nahradil plexisklo stolem:
Leden 2012, zdroj Dalibor Durčák – „Zápas v Uherském Hradišti se málem nedohrál. V 58. minutě se po střetu u mantinelu roztříštilo plexisklo. Po pěti minutách se zjistilo, že domácí tým žádné náhradní plexisklo nemá, a tak hrozilo ukončení zápasu. V tom ale přijel Michal Sztefek z Havířova a dovezl na ledovou plochu stůl. Náhradní brankář Lukáš Daneček neváhal, nasadil si helmu a celé dvě minuty tento stolek držel, jakožto dobrá atrapa plexiskla. Zápas byl nakonec dohrán a Steve se stal borcem na konec."

Danečkovy děkovačky

Lukáš Daneček a jeho rocková děkovačka:

Daneček zpívá Okolo Frýdku cestička (od 2:10):

Speaker (od 0:50):

Bowling (od 1:16)

A přemet na závěr:

» Pro Lukáše Danečka můžete hlasovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz