Dán v extralize dorostu? Piráti řeší odchody, pozvali i hráče z kraje

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Neoblíbenou část letní přípravy mají za sebou i dorostenci Chomutova, který se musel vypořádat s odchody ve všech kategoriích. Trenér nejmladšího akademického týmu Petr Jíra se snaží zacelit mezery, jasno ale bude mít až během přípravy na ledě.

HokejkaTV

Piráti se budou muset obejít bez Marcela Štefančíka, Ondřeje Príhody, Štěpána Němce či Olivera Šatného. Z ročníku 2003 navíc ještě posunuli tři hráče do starší kategorie.

„Jde o Martina Pöschla, Davida Martínka a Tadeáše Svobodu. Dali jsme je do juniorů, aby si vyzkoušeli tréninky, ale budeme je mít k dispozici do sezony podle toho, jak bude probíhat. Pak nám odešli stěžejní hráči, kteří nám budou chybět,“ dobře ví hlavní kouč Petr Jíra.

V rozhovoru na chomutovských stránkách prozradil i plán, jak míní talenty nahradit. „Na přípravu jsme sezvali kluky z Kadaně, Klášterce nebo Loun. Momentálně nás trénuje osmadvacet, kádr by měl být vyrovnanější a každý má šanci se do něj dostat. Doufám, že Táda Svoboda i Jirka Kulich ho potáhnou, protože po dobré sezóně i výborně trénují,“ zmínil dva nejproduktivnější hráče loňského ročníku za Štefančíkem.

Foto: piratichomutov.cz

Další tváře se trenérům představí teprve až v další fázi připravy po dovolených. „Máme připravené nějaké kluky, kteří by měli přijít na led. Uvidíme, jak budou vypadat. Jde o Philipa Nolsöea, který je stále otevřený, a další dva obránce,“ uvedl Jíra.

Dánský útočník Nolsöe by mohl být pro Piráty zajímavou posilou. V sezoně 2017/18 odehrál tři zápasy za reprezentační šestnáctku, loni nasbíral v domácí soutěži U17 za pouhých 16 zápasů 42 bodů (27+15), a tak v rodném Aalborgu dostával šance i v juniorce a také ve druhé nejvyšší lize mužů.

Posledním Dánem, jenž v českých soutěžích zanechal výraznější stopu, byl šikovný forvard Peter Eg Larsen. Toho si v roce 2016 vyhlédl starší dorost Letňan, druhou „pražskou“ sezonu pak strávil v juniorce Sparty a teď už hraje za A-tým Herningu.

Foto: piratichomutov.cz

Ale zpátky k Chomutovu: Suchou přípravu mladých hokejistů vedl zápasník Jiří Matýsek, který s místní akademií spolupracuje už řadu let. Do přípravy každoročně zahrnuje i prvky ze svého sportovního odvětví.

„Vždycky ho zařazuju, protože se mi to vrátilo a věřím tomu. Dělal jsem to v Kadani u áčka, dorostu nebo juniorů, vrátilo se to. Koordinace a gymnastika se hodí, protože hokej je komplexní sport a neměl by se dělat jenom na silné nohy,“ popisuje na klubovém webu speciální tréninky.

„Je velká výhoda, že kluci, které znám od šesté třídy, chodí za mnou ráno na individuál do sportovní haly k zápasníkům. Udělají si komplexní gymnastiku, zaskáčou si, zacvičí s medicinbalem nebo aquahitem. Hlavně se naučí vzpěračskou techniku, kterou chci, aby uměli dokonale, protože je to nejdynamičtější cvičení,“ říká Matýsek.

Nedávno se Pirátům vyjasnilo také kompletní složení realizačních týmů. K juniorům se po odchodech Jana Šťastného a Davida Kočího vrací zkušený Jaroslav Beck, jenž u mužstva působil už předloni i v dřívějších letech a mezitím vedl zejména seniorský celek Kadaně.

Jeho asistentem zůstává Jan Brychta, k němuž se přidal Petr Martínek, který bude zajišťovat spojení s A-týmem. Dorost povede společně s Jírou Kamil Koláček, u kategorie zůstává i asistent Jaroslav Hejcman.

Jaroslav Beck

Jaroslav Beck | Foto: Petr Kozelek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz