Dalších deset podpisů pro Ústí: posily z Vrchlabí nebo střelec Přibrami

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Prvoligové Ústí nad Labem už má hotovou kostru kádru: na jeho soupisce jsou nyní jeden brankář, sedm obránců a devět útočníků.

partneři českého hokeje

Slovan dnes oznámil hned deset hráčů, kteří podepsali smlouvu na další sezonu. Klíčové je setrvání zkušeného obránce Vladimíra Brože (letos 22 bodů v 57 zápasech). Pokračuje také devatenáctiletý odchovanec Erik Mareš. Jedním z brankářů bude Petr Hamalčík.

Šanci ve Slovanu dostane také kladenský mladík Adam Zich, který naposledy působil v čínském Golden Dragon (28 utkání, 3+11). Nováčkem v kádru bude dvacetiletý Jevgenij Pika, jenž prošel sparťanskou mládeží a uplynulou sezonu strávil v ruské juniorské soutěži MHL (Riga, 38 zápasů, 3+8).

Ústí nad Labem ohlásilo hned dvě posily z Vrchlabí: podepsalo obránce Štěpána Havránka (39 utkání, 8+14) a útočníka Štěpána Matějčka (36 duelů, 20+38). Ze druhé ligy přichází i střelec Jan Tlačil, který se v Příbrami blýskl 35 góly v 36 zápasech.

„S dalšími mladými hráči včetně ústeckých juniorů trenéři začínají postupně jednat." 

Z výčtu předsezonních posil je zřejmé, že ústecký kádr projde výraznou obměnou. Jedním z mála, kdo pokračuje, je Martin Tůma. Dvaadvacetiletý útočník loňskou sezonu zakončil se 24 body (10+14). Jeho progres je parádní.

Devátým dosud oznámeným forvardem na aktuální soupisce je osmnáctiletý odchovanec Tomáš Čermák, který táhl plzeňskou juniorku (46 bodů ve 40 utkáních). „S dalšími mladými hráči včetně ústeckých juniorů trenéři začínají postupně jednat," píše se na klubovém webu.

Dosud oznámení hráči HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři: Petr Hamalčík.

Obránci: David Vala, Jiří Drtina, Vladimír Brož, Erik Mareš, Štěpán Havránek, Adam Zich, Jevgenij Pika.

Útočníci: Michal Trávníček, Anatolij Protasenja, Aleš Furch, Jiří Severa, Petr Eret, Štěpán Matějček, Jan Tlačil, Tomáš Čermák, Martin Tůma.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz