Další zvučná posila do druhé ligy? Dres Písku oblékne Martin Parýzek

Foto: hokejkv.cz

1. srpna 2017, 16:44

Adam Bagar

Nový ročník třetí nejvyšší soutěže možná oživí další zajímavé jméno. Po Jiřím Vašíčkovi nebo Peteru Pucherovi se ve druhé lize může představit i Martin Parýzek! Obránce s extraligovými zkušenostmi se zapojil do tréninku s mateřským Pískem.

partneři českého hokeje

Druholigový Písek odtajnil aktuální kádr, ze kterého se během přípravy vykrystalizuje výběr pro nadcházející ročník druhé ligy, v níž se Jihočeši představí potřetí v řadě. Před sezonou je postupně prověří junioři Motoru, David servis, Havlíčkův Brod, Klatovy a Deggendorf.

Písečtí hokejisté vyjeli na led už v pondělí 24. července. Trenérům Míkovi a Volfovi se hlásil hodně mladý tým, přičemž kostru týmu z uplynulé sezony doplnili mladíci z místní juniorky a také některá nová zajímavá jména v čele se zkušeným obráncem Martinem Parýzkem.

Přípravu na 2. ligu oživí Vítkovice, Plzeň, Kazaši, Němci nebo Poláci »

Osmadvacetiletý hráč dřív válel v kanadské OHL a zahrál si na dvou MS hráčů do dvaceti let, mezi tuzemskou elitou pak sehrál 123 zápasů v dresu Českých Budějovic a Karlových Varů. Parýzek naposledy působil v polském Opole, druhou ligu už si vyzkoušel v Sokolově.

Po osmi sezonách se do Písku vrací také mladý obránce Jan Polata, který dlouhé roky působil v Salcburku. S týmem se připravují i beci Vladimír Hanus, David Koutenský, Aleš Suda, Šimon Červinský, Milan Hřebíček, David Pavlíček, Josef Frühauf, Kryštof Švagr a Jan Turek.

Chtěl jsem už být doma, říká Vašíček. S Brodem by si zahrál i první ligu »

Útok pak tvoří Dmytro Torba, David Ciboch, Václav Pašek, Jiří Bárta, Josef Urbanec, Jakub Jiřinec, René Skála, Martin Koupal, Marek Homolka, Tomáš Rod, Dominik Vlk, Lukáš Drda, Václav Novák či Jan Sýbek, jenž se po zranění ramene dostává do tréninkové zátěže.

Trenéři mají k dispozici mladé gólmany Martina Hausera, Richarda Kříze a Jakuba Jurašíka. Brankář Václav Pipek se ve třiceti letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. I kvůli zranění, které si přihodil během minulé sezony, v Táboře si ošklivě poranil koleno a musí na operaci.

Foto: Facebook IHC Písek

Program přípravných utkání IHC Písek

03.08. 18:00 HC Motor České Budějovice "20" – IHC Písek
09.08. 18:00 HC David servis České Budějovice – IHC Písek
11.08. 18:00 BK Havlíčkův Brod – IHC Písek
16.08. 18:00 IHC Písek – HC David servis České Budějovice
21.08. 18:00 IHC Písek – SHC Klatovy
31.08. 18:00 IHC Písek – HC Motor České Budějovice "20"
01.09. 18:00 SHC Klatovy – IHC Písek
03.09. 18:00 IHC Písek – Deggendorfer SC
06.09. 18:00 IHC Písek – BK Havlíčkův Brod

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz