Další zvrat v Chomutově! Soukup nakonec majitelem klubu nebude

Foto: piratichomutov.cz

Vypadalo to jako hotová věc: Jaroslav Veverka měl prodat akcie chomutovského klubu Milanu Soukupovi (na fotce) a skupině dalších podnikatelů. Jenže teď je to jinak! Jednání s původně ohlášeným vlastníkem, který už v médiích vystupoval jako nový šéf klubu a měl plnou moc, padla.

Nový fanshop

„S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu," vysvětluje Jaroslav Veverka, stále ještě majoritní vlastník Pirátů. „Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem.” 

Novými vlastníky akcií bude skupina podnikatelů z chomutovského regionu. „Rozhodl jsem se převést akcie do rukou lidí, o nichž jsem přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní," pokračuje Veverka v rozhovoru pro piratichomutov.cz.

„A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu. Má pirátská etapa v pozici vlastníka klubu bude tímto okamžikem u konce,” loučí se Veverka.

„Akcie jim přenechám za symbolickou hodnotu."

Odcházející šéf věří, že chomutovský hokej zase půjde nahoru. „Mým hlavním přáním – a dost možná i podmínkou – pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy," vypráví Veverka. 

„A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má, a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezony, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže," dodal Veverka pro klubový web.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz