Další ztráta pro Vary. Plutnar utrpěl zlomeninu a přijde o start extraligy

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Hokejisté Karlových Varů se vrátili z turnaje ve slovinském Bledu s bronzem, ale také s dvěma zraněnými hráči – Ondřejem Beránkem a Michalem Plutnarem.

Nový fanshop

Čtyřiadvacetiletý zadák si v závěrečném utkání proti Jesenici smolně zlomil záprstní kůstku a čeká ho pauza. „Dle předpokladů bude chybět přibližně čtyři týdny,“ píše klub na svém webu s tím, že Michal Plutnar tak přijde o zbytek přípravy i začátek ligové sezony.

Bruslaři ovládli turnaj v Německu, Energie má ze Slovinska bronz »

Už předtím se proti Záhřebu zranil útočník Ondřej Beránek poté, co mu soupeř přišlápl bruslí zápěstí. Dvaadvacetiletý hokejista zamířil do nemocnice, ale měl štěstí v neštěstí, když tamní lékaři vyloučili poranění šlach. Řezná rána je však minula pouze o milimetr.

Štěstí v neštěstí: Beránkovi příšlápli zápěstí, řez ale minul šlachy »

Energie v Bledu skončila třetí, když v bitvě o bronz po obratu přetlačila slovinskou Jesenici 2:1 v prodloužení. Předtím v základní skupině nenavázala na jasnou výhru 6:2 nad rakouským Villachem a podlehla pozdějšímu vítězi z chorvatského Záhřebu fotbalově 0:1.

Výsledky Energie na turnaji v Bledu

EC VILLACHER SV – HC ENERGIE KARLOVY VARY 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
 29. Sharp (Pollastrone), 31. Fraser (Lanzinger, Maxa) – 15. Kohout (Gríger, Rohan), 19. Mikúš (Flek, Rachůnek), 32. Flek (Šenkeřík, Stloukal), 39. Beránek, 49. Rohan (Plutnar), 56. Flek (Rachůnek).

MEDVEŠČAK ZÁHŘEB – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 
29. Samuels-Thomas (Sauve).

o 3. místo: HK ACRONI JESENICE – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
 19. Brus (Urukalo, Glavič) – 52. Kovačevič (Kohout), 63. Flek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz