Další ztráta pro Liberec. Vitásek bude hrát za švédské Örebro

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

25. dubna 2017, 15:40

Václav Jáchim

Krátce po další parádní sezoně bylo jasné, že v kádru Liberce dojde k některým změnám. Loučí se slovenský útočník Branko Radivojevič, obránce Radim Šimek šilhá po NHL. Teď je na světě další odchod, urostlý zadák Ondřej Vitásek se vydává na první zahraniční angažmá kariéry, bude hrát za švédské Örebro. Účastník SHL to potvrdil na svém webu s tím, že český reprezentant uzavřel s vedením klubu dvouletou smlouvu.

Nový fanshop

Důrazný obránce, který v září oslaví 27. narozeniny, se chce v kariéře posunout dál, po kvalitních ročnících pod Ještědem mu bude švédské angažmá slušet. "Ondřeje dlouhodobě sledoval náš hlavní skaut Anders Östberg, viděl ho v utkáních reprezentace i během play off české nejvyšší soutěže," řekl klubovým stránkám sportovní ředitel Niklas Johansson.

Hokejové Örebro má s českými beky zkušenosti, minulou sezonu tam strávil Petr Zámorský, předtím oblékal dres klubu Jakub Krejčík. Teď ve stopách krajanů vykročí Vitásek, pro něhož půjde o první působení v zahraničním klubu. "Ondřej je urostlý, pohyblivý a fyzicky dobře připravený obránce, jehož zdobí defenzivní práce, ale umí podpořit i útok," zmínil Johansson.

Představitelé účastníka SHL naznačili, že hledají posily pro další sezonu i na dalších postech. Nedávno se rozloučil kupříkladu slovenský brankář Július Hudáček, jenž míří do ruského Čerepovce. Vitásek patřil v této sezoně do kádru národního týmu, ovšem do přípravy na mistrovství světa zařazen nebyl. Na kontě má start na šampionátu 2014 v Minsku a celkem 28 mezistátních startů, v nichž zaznamenal dva góly.

Zadák, jehož hokejové krůčky vedly přes Přerov, Prostějov, Opavu či Vítkovice do liberecké organizace, strávil u Bílých Tygrů celkem šest sezon. Loni se podílel na historickém mistrovském titulu, letos byl členem týmu, který znovu získal Prezidentský pohár za úspěch v základní části a pak i stříbrné medaile za účast ve finále play off. Vitásek také tři sezony po sobě nastupoval v utkáních Ligy mistrů.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz