Další velký návrat do Pardubic! Po Kolářovi si Dynamo pláclo i s Kousalem

Foto: hcdynamo.cz

27. června 15:03

Václav Jáchim

Delší dobu se o tom spekulovalo, teď Dynamo hlásí další velký návrat. Po necelých šesti letech oblékne pardubický dres Robert Kousal. Zkušený útočník strávil uplynulou sezonu ve švédském Brynäs Gävle, předtím nastupoval za švýcarský Davos nebo za ruské kluby Viťaz Podolsk a Něftěchimik Nižněkamsk. S vedením pardubického klubu uzavřel Kousal roční kontrakt.

HokejkaSHOPvanoce

„Mám velkou radost, že se nám po comebacku Jana Koláře podařilo zrealizovat také návrat Roberta Kousala. Vnímám to i jako další signál pro kluky, kteří v Dynamu vyrostli, působí v zahraničí a uvažují o návratu do extraligy. Robert by rád hrál ještě v vizině, i proto byla jednání složitá a dlouhá. Výsledkem je roční kontrakt s možností odchodu do zahraničí,“ uvedl na klubových stránkách generální ředitel Martin Sýkora.

Dynamo získalo velkou ofenzivní posilu, Kousal je v ideálním věku, sehrál hodně utkání v kvalitních klubových soutěžích i na mezistátní scéně. „Je to velmi kvalitní centr, má mnoho zkušeností ze zahraničních lig. Věřím, že jeho příchod bude velkým přínosem pro celý tým,“ konstatuje sportovní manažer Jaromír Kverka.

Podle jeho slov probíhaly vzájemné rozhovory delší dobu. „V kontaktu jsme byli od začátku letní přípravy, denně s ním hovořili kluci z Pardubic. Dalo by se říci, že jsme na tomto úkolu pracovali kolektivně. Robertova rozhodnutí si velmi vážíme, je skvělé, že v jeho rozhodování zvítězilo pardubické srdce. To je obrovsky pozitivní,“ dodává Kverka.

Robert Kousal prožil uplynulý ročník ve švédským týmu Brynäs Gävle, sehrál 40 utkání SHL, vstřelil devět branek a přidal šest nahrávek. Dvě sezony předtím strávil bojovný útočník ve švýcarském Davosu, na kontě má také štace v ruských týmech Viťaz Podolsk a Metallurg Novokuzněck, kde okusil Kontinentální ligu.

Foto: shl.se

Osmadvacetiletý rodák z Vyškova se mezi elitu prosadil v Pardubicích, extraligu tam hrál do ročníku 2013-14, kdy odešel do zmíněné KHL. Jednu sezonu dával góly v kanadském juniorském týmu Oshawa Generals. Teď se účastník MS 2016 a 2018 rozhodl pro návrat do Dynama, pardubický dres oblékne po necelých šesti letech.

Vedení východočeského klubu získalo před novou sezonou několik kvalitních posil. Vedle Roberta Kousala dorazil jiný bývalý hráč Jan Kolář, v útoku budou k dispozici Kanaďan Corey Locke, Denis Kindl, Martin Látal nebo Radoslav Tybor. V ofenzivních řadách bude nově k dispozici také mladý slovenský bek Michal Ivan.

Foto: Michal Eger

Aktuální soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Miloš Bubela, Marek Hovorka, Denis Kindl, Filip Koffer, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz