Další talent z Kladna. Juniorem Chance ligy je Jelínek

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Ve druhé nejvyšší soutěži se – počínaje letošní sezonou – udělují individuální trofeje. Jedna z cen je určená nejlepšímu juniorovi.

HokejkaTV

Historicky prvním vítězem se stal kladenský útočník Šimon Jelínek. Rozhodlo o tom hlasování patnácti sportovních manažerů – každý klub měl v anketě, kterou zorganizoval Hokej.cz, jednoho zástupce.

Podobný vzestup, jaký v uplynulé sezoně prožil Jelínek, se vidí málokdy. Hned v premiérové sezoně mezi muži začal udivovat. 

V základní části se blýskl 27 body (14+13) v 51 zápasech. Žádný jiný junior (tj. hráč ročníku 1999 a mladší) nedal víc gólů než on. A pouze Jan Hladonik získal víc bodů.

Jelínek, který se narodil v roce 2000, takže statut juniora bude mít i v příští sezoně, byl zároveň nejlepším mladíkem ve statistice +/- (+14).

Parádní výkony předváděl i v play off, kde v deseti zápasech pětkrát skóroval a jednou asistoval. Na postupu Kladna do baráže měl tedy výrazný podíl.

Na Kladně možná roste další velký hokejový talent...

Přehled individuálních cen za sezonu 2018/2019

Nejlepší brankář: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší útočník: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší junior: Šimon Jelínek (Rytíři Kladno)
Nejlepší trenér: ?
All-Stars tým: ?
Cena Tomáše Zelenky: ?

Šimon Jelínek

Šimon Jelínek | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz