Další Slovinec pro Energii, obranu vyztuží reprezentant Kovačevič

Foto: eliteprospects.com

24. listopadu 2017, 9:09

Adam Bagar

Energie posiluje zadní řady, obranu lídra WSM Ligy vyztuží slovinský reprezentant Sabahudin Kovačevič, který se v Karlových Varech upsal do konce aktuální sezony. Klub o příchodu účastníka olympiády v Soči či osmi světových šampionátů informoval na svém webu.

Fanshop

"Využili jsme šanci získat dalšího slovinského reprezentanta. Jedná se o zkušeného obránce s ideálními hokejovými parametry a bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží. Sledovali jsme ho už delší čas a když se naskytla příležitost uskutečnit jeho příchod, tak jsme neváhali," prozrazuje sportovní manažer Jaromír Kverka starší.

"Na poslední reprezentační akci hrál v jedné obraně s Maticem Podlipnikem. I proto věříme, že by tohle spojení mohlo fungovat také v našem klubu."

O Sabahudina Kovačeviče se už před třemi lety vážně zajímaly České Budějovice. Ale druhou nejvyšší českou soutěž si zahraje až v Karlových Varech, kde už mají jasno, kam ho postaví. "Na poslední reprezentační akci hrál v jedné obraně s Maticem Podlipnikem. I proto věříme, že by tohle spojení mohlo fungovat také v našem klubu."

Podlipnik, který dřív hrál za Jihlavu a Třebíč, po návratu z francouzského Lyonu válí. Nejen, že suverénně vládne prvoligovým obráncům, ale v bodování celé soutěže je třetí. Nasbíral už 26 bodů za devět branek a 17 nahrávek. Poprvé se svým krajanem Sabahudinem Kovačevičem by mohl nastoupit už v sobotu proti poslední Kadani.

Kovačevič si zahrál VHL, EBEL, na Slovensku, v Itálii, Dánsku či Bělorusku

Jednatřicetiletý Kovačevič je odchovancem Jesenice, má však bohaté zkušenosti s působením v zahraničí. Zahrál si mezinárodní EBEL, ruskou VHL, v Itálii, Dánsku, Bělorusku či na Slovensku, kde v aktuální sezoně hájil barvy Nových Zámků. V šestnácti zápasech tamní nejvyšší soutěže nasbíral 51 trestných minut a tři body za asistence.

Zkušený obránce patří ke stálicím slovinské reprezentace, jejíž dres oblékl na olympiádě v Soči nebo na osmi světových šampionátech. Střídavě v elitní skupině MS a v divizi IA. Kovačevič nechyběl ani před dvěma a půl lety na turnaji v Praze a Ostravě, stejně tak na poslední akci v německém Kolíně nad Rýnem a francouzské Paříži.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz