Další Slovák v KHL? Na jaře si to přitom nedokázal představit

Foto: vk.com/hcseverstal

28. června 21:17

Josef Prášek

Spekulovalo se, že slovenský útočník Adam Liška by mohl zamířit do Pardubic. Jenže podle švédského novináře Karla Månssona zůstane v KHL, údajně se měl domluvit na prodloužení smlouvy s Čerepovcem.

Pokud se to potvrdí, přidá v KHL svou pátou sezonu v řadě.

Přitom ještě na jaře válku odsuzoval a říkal, že by zde nezůstal. „V této situaci určitě ne," říkal Liška v dubnu pro sport.aktuality.sk.

„Je to strašné, nedá se s tím souhlasit za žádných okolností. Mrzí mě to, co se na Ukrajině děje," komentoval tehdy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hokejové aktaulity (@hokejove_aktuality)

Mluvil také o ruské propagandě, která podle něj v této zemi určitě funguje.

„Viděl jsem to na mnoho lidech, kteří jí často věřili," líčil pro slovenské médium na jaře tohoto roku. 

Na sociálních sítích se spekulovalo o tom, že zájem o jeho služby mohly mít Pardubice nebo i další týmy z české nejvyšší soutěže.

Ale podle všeho 22letý mladík zvolil setrvání v Rusku. Liška má za sebou tři světové šampionáty, letos ve Finsku nasbíral čtyři kanadské body.

Poslední tři roky byl v Čerepovci, kde by měl tedy pokračovat. V uplynulé sezoně získal 19 bodů, což je jeho maximum v této lize. Dříve hrál také za Slovan Bratislava.

Vypadá to, že další ročník bude v KHL až pět Slováků: dříve se tam upsal brankář Patrik Rybár a obránci Christián Jaroš či Michal Čajkovský. Zamířit sem má také útočník Komety Michal Krištof.

K působení hráčů v Rusku se vyjádřil v úterý český útočník Jakub Voráček, který by tam podle svých slov za žádných okolností rozhodně nešel.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz