Další skvělá zpráva pro Motor! Kanaďan Gilbert pokračuje

Foto: Martin Kurfiřt

David Gilbert, druhý nejproduktivnější hokejista Motoru v základní části, s oznámením angažmá pro příští sezonu vyčkával. Nakonec se rozhodl prodloužit smlouvu v Českých Budějovicích.

HokejkaTV

Gilbert přišel do Motoru v létě 2018 po dvou letech v EBEL a Francii. V obou soutěžích byl ve statistikách hodně vidět a pověst produktivního borce potvrdil i v Chance lize.

Osmadvacetiletý Kanaďan se zařadil k týmovým tahounům a po většinu sezony hrál na postu prvního centra. V 54 zápasech základní části zaujal 46 body (20+26), byl tak osmnáctým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

V play off a v baráži už jeho přínos tak velký nebyl (ve 23 utkáních získal sedm bodů), jeho setrvání je nicméně pro Motor hodně důležité. 

České Budějovice po mistrovské sezoně udržely – vyjma Codyho Bradleyho – všechny rozdílové hráče. Pokračují i Václav Karabáček, Pavel Pýcha nebo Zdeněk Doležal.

Zvláště v motoráckém útoku bude obrovská konkurence. Přišly totiž velké posily v čele s Miroslavem Holcem, Janem Klozem a Janem Veselým. Na soupisce je momentálně hned sedmnáct forvardů nejuniorského věku a k tomu ještě velcí talenti Pavel Novák s Martinem Beránkem. 

Dosud potvrzené změny v Motoru

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

David Gilbert.

David Gilbert. | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankář: Jan Strmeň.

Obránci: Ondřej Kachyňa, Vojtěch Doktor, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený.

Útočník: Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz