Další škrty a Slavia má o kádru jasno, Hrdinka s Pannou zůstanou

Foto: Jiří G. Novák, hc-slavia.cz

Slávističtí trenéři Miloš Říha a Jan Srdínko už mají jasno o kádru pro nadcházející sezonu Chance ligy. K dispozici mají 27 hráčů – tři brankáře, devět obránců a 15 útočníků.

Nový fanshop

V pražském týmu bude hrát i dvacetiletý zadák František Hrdinka, tamnímu vedení se povedlo dohodnout s Mladou Boleslaví na jeho působení v Edenu. „Dohodli jsme se na tom, že bude u nás i trénovat, takže se stane členem našeho týmu a pro Boleslav by byl v případě potřeby k dispozici,“ objasňuje pro web hc-slavia.cz hlavní kouč Miloš Říha.

Hrdinka stihl sehrát v sešívaném dresu tři přípravná střetnutí, ve kterých se ukázal v dobrém světle. „Odehrál zde velmi dobré zápasy a ukázal, že se jedná o kvalitního hráče. Má za sebou tři roky ve Švédsku, čtyřicet zápasů v extralize, loni hrál na mistrovství světa juniorů, určitě by nám měl pomoci,“ pokyvuje Říha na adresu posily obranných řad.

Ty útočné zase posílil dvaadvacetiletý Ondřej Panna, pardubický odchovanec ve Slavii uspěl na zkoušce. „Prosadil se v konkurenci slávistických hráčů, podával velmi dobré výkony a počítáme s jeho působením v našem mužstvu. Bude ale záležet na jeho výkonech, musí na sobě pracovat, aby si pozici v sestavě udržel,“ zdůrazňuje Miloš Říha.

V kádru zůstává také trio útočníků Jan Šergl, Petr Tejral a Denis Heldák. „Všichni akceptovali naši nabídku s tím, že budou v širším kádru, v pěti pětkách, a podle výkonnosti budou hrát ve Slavii nebo bojovat ve druhé lize,“ líčí slávistický lodivod. Stejnou nabídku obdržel i útočník David Jaša, ale ten se rozhodl ji neakceptovat a hledá si angažmá.

Místo v kádru si vybojovali i mladí obránci Jan Štibingr a Milan Antoš. Do juniorky se naopak vracejí beci Tomáš Duda s Michalem Steinocherem a útočník Robin Všetečka. Do kádru kouče Říhy se nevešel ani zadák Vojtěch Šmíd. „Nenavázal na výkony z loňské sezony, ale určitě ho nezatracujeme,“ hlásí Říha s tím, že by měl hrát za Havlíčkův Brod.

Aktuální soupiska HC Slavia Praha 

Brankáři:
Patrik Polívka, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf.

Obránci:
Milan Antoš mladší, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Tadeáš Hejda, František Hrdinka, Jan Novák, Josef Saňa, Jan Štibingr, Dominik Valík.

Útočníci:
Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz