Další senzace v první lize? Za Benátky možná nastoupí Petr Nedvěd

Štípněte nás. Ve druhé nejvyšší soutěži by si mohla zahrát další ikonická postava českého hokeje: Petr Nedvěd. Pokud Jaromír Jágr v sobotu nastoupí za Kladno, 46letý Nedvěd ve vzájemném zápase oblékne dres Benátek nad Jizerou.

Jágr Chance liga

„Myslím, že tuto informaci mohu potvrdit. Pokud se bude hrát v Liberci, tak za nás skutečně Petr Nedvěd nastoupí. Chceme duel trochu okořenit, Petr je liberecký rodák, ikona, přiláká další fanoušky, takže proto tento krok," řekl pro lidovky.cz Jan Slivka, ředitel benáteckého klubu.

Zda bude Jaromír Jágr v sobotu v kladenské sestavě, zatím není jasné. S tím souvisí i případný přesun utkání z Benátek nad Jizerou do Liberce, kde má stadion kapacitu pro 7 500 diváků. 

Nedvěd ukončil kariéru v roce 2014 po šesti sezonách v Liberci. Na reprezentační scéně se zúčastnil dvou olympijských her (jednou za Kanadu a v Soči za Česko) a má bronz z MS 2012.

V NHL odehrál 1 053 zápasů, dal 329 gólů a přidal 430 asistencí. V rámci statistik ze základní části je sedmým nejproduktivnějším Čechem v historii NHL. Nedvěd jsou s Jágrem kamarádi – hráli spolu nejen za národní tým, ale i v Pittsburghu.

Na rozdíl od Jágra se Nedvěd v první lize už objevil, když čekal na smlouvu v NHL. Dva starty zapsal v sezoně 1997/1998 a jeden v ročníku 2001/2002. Pokaždé za mateřský Liberec.

Petr Nedvěd: Klobouk dolů před Jágrovou dlouhověkostí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz