Další Reichel na scéně? Synovec kapitána zlaté generace patří Chicagu

Foto: nhl.cz

9. října 2020, 12:13

Jiří Lacina

Pokud jde o kariéry jejich otců, není co řešit. Robert to dotáhl výrazně dál než bratr Martin, reprezentující Německo, kde také setrval celou ligovou kariéru. Pokud se ale budou porovnávat jejich synové, má německý pokračovatel hokejové tradice našlápnuto českého bratrance předčít.

Samozřejmě je brzo soudit. Ostatně Martin Reichel byl v roce 1992 draftován Edmontonem už ve druhém kole, NHL si nikdy nezahrál. Robert šel o dva roky dřív až v kole čtvrtém a v lize lig odehrál 830 zápasů a nasbíral v nich 630 bodů.

Jeho syn, litvínovský odchovanec Kristian, ve svých dvaadvaceti letech dosud draftován nebyl. O nejslavnější hokejovou ligu světa se pere na farmě v AHL coby člen širšího kádru Winnipegu. O čtyři roky mladší bratranec Lukas Reichel, syn Martina, zabojuje o dres Chicaga, které ho v úterý draftovalo v prvním kole jako celkovou sedmnáctku.

Bude to výzva. Zvlášť pro kluka, který Chicagu odmala fandí a je oddaným obdivovatelem Patricka Kanea! Jestřábi měli na seznamu vícero jmen, mezi nimiž se rozhodovali, německý talent jim ale nakonec přišel v daný moment jako nejlepší volba. Mimochodem, Němci šli v prvním kole dva, k tomu dokonce jeden Rakušan, česká jména šla na řadu mnohem později.

„Když jsem byl mladý, mým oblíbeným hráčem byl Patrick Kane a můj oblíbený tým bylo Chicago,“ přiznal Reichel mladší z berlínské restaurace krátce po výběru. „Nyní jsem sám Jestřábem, což je ohromné.“

Co víc, loni v září už měl možnost si s Berlínem proti Chicagu v přípravě zahrát. „Ano, hrál jsem proti nim, byla to skvělá zkušenost,“ zavzpomínal. Po nevšední exhibici odehrál velmi dobrou sezónu. Coby 17-18letý nasbíral minulý rok v německé lize 24 bodů (12+12) ve 42 zápasech.

Skauty Blackhawks nezaujal jen hrou v domácí nejvyšší soutěži. Líbil se jim i na juniorském světovém šampionátu, kde zapsal pět bodů (2+3) v sedmi duelech. Zaujal hlavně skvělým herním přehledem a šikovností. Je rychlý, dobře nahrává i střílí. Neztrácí se ani v obranném pásmu, kde obvykle ví, jak se chovat.

„Z jeho hry trčí hlavně vysoké hokejové IQ a schopnost tvořit hru,“ říká pracovník Chicaga. „Právě kvůli těmto schopnostem může hrát s šikovnými hráči, a proto předpokládáme, že má potenciál nastupovat v elitní útočné šestce.“

Sám sebe odvážně srovnal s Eliasem Petterssonem z Vancouveru. „Nejsem nejvyšší ani nejsilnější, ale jsem chytrý a dobrý bruslař. Rád střílím,“ podotkl.

Nyní pracuje na vybudování svalové hmoty. Přes léto údajně nabral šest kilo. Na tátovi vždycky obdivoval hlavně defenzivní hru, na strýci z Čech spíš ofenzivní schopnosti. Jakým směrem se sám vydá, brzo uvidíme. Rád by v sobě určitě spojil obojí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz